Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Producenci

Higiena pacjenta podstawowe informacje

W  prezentowanej ofercie naszej hurtowni medycznej mamy szeroki wybór produktów, dzięki którym znacznie łatwiejsza staje się standardowa higiena pacjentów o ograniczonej lub nawet niemożliwej mobilności. Oferowane przez nas środki dzielimy na trzy podstawowe grupy:

  • preparaty i akcesoria do mycia– różnego rozmiaru jednorazowe myjki nasączone mydłemdo mycia z użyciem wody, myjki do bezwodnego mycia włosów i skóry oraz płyny czyszczące dla pacjenta
  • akcesoria ułatwiające czynności wydalnicze– problemy z poruszaniem się przez pacjenta wpływa na duże utrudnienia z czynnościami wydalniczymi (oddawanie moczu i wypróżnianie się), które wymagają użycia takich akcesoriów, jak cewniki i worki na mocz, naczynia typu “kaczka” oraz nocniki i baseny sanitarne typu tulipan.
  • środki opatrunkowe– higiena pacjenta to także przestrzeganie w zachowaniu higieny ran i opatrunków: starannie częste zmiany opatrunków oraz zapewnienie właściwej wilgotności, która sprzyja procesom gojenia się.

Higiena pacjenta

Gąbka do nawilżania jamy ustnej 50szt. Gąbka do nawilżania jamy ustnej 50szt.
Producent: Zarys
Cena:

29,00 zł

Cena netto: 26,85 zł

Gąbka hemostatyczna wchłanialna 80x50x10mm Gąbka hemostatyczna wchłanialna 80x50x10mm
Producent: inny
Cena:

15,50 zł

Cena netto: 14,35 zł

Podkłady chłonne maty 60cm x 40cm 25szt. Podkłady chłonne maty 60cm x 40cm 25szt.
Producent: Zarys
Cena:

19,00 zł

Cena netto: 17,59 zł

Podkłady chłonne maty 60cm x 90cm 25szt. Podkłady chłonne maty 60cm x 90cm 25szt.
Producent: Zarys
Cena:

30,00 zł

Cena netto: 27,78 zł

Podkłady chłonne, maty 40cm x 60cm 25szt. Podkłady chłonne, maty 40cm x 60cm 25szt.
Producent: Zarys
Cena:

19,00 zł

Cena netto: 17,59 zł

Podkłady chłonne, maty 60cm x 60cm 25szt. Podkłady chłonne, maty 60cm x 60cm 25szt.
Producent: Zarys
Cena:

22,50 zł

Cena netto: 20,83 zł

Materiały opatrunkowe i ich znaczenie

Rana jest określana jako każde skaleczenie lub przecięcie wierzchniej warstwy skóry. Standardowy proces gojenia się rany rozpoczyna się po zerwaniu bariery ochronnej. Znaczna część ran goi się bez żadnych komplikacji, ponieważ komórki na powierzchni skóry są stale wymieniane przez regenerację od spodu skóry, przy czym górne warstwy odpadają. W sytuacji gdy rana jest  ran przewlekłą, niegojących się, występuje większa utrata tkanki i zakłócony jest naturalny proces gojenia, dlatego w celu szybkiego i higienicznego gojenia, należy zachować szczególną ostrożność w obchodzeniu się z raną. W tych różnych przypadkach stosowane są też typy środków opatrunkowych.

Wybranie odpowiedniego materiału opatrunkowego na ranę jest w dużym stopniu związany z tym, jaki cel ma spełniać danych opatrunek. Standardowe cele, dla których zakłada się materiały opatrunkowe to:

  • ochrona przed infekcją,
  • uniknięcie maceracji,
  • przyspieszenie gojenia,
  • złagodzenie bólu.

Naukowy pracują nad opracowaniem opatrunków na rany, które mogą znacznie skrócić proces gojenia się ran, a te materiały opatrunkowe, które są już dzisiaj dostępne w naszej ofecie, w dużym stopniu odpowiadają na te potrzeby. Opracowywane one są ze szczególnym naciskiem na rozwiązanie złożoności procesu gojenia, szybkie gojenie i zapobieganie powstawaniu blizn.

Opatrunki specjalistyczne - właściwości

Opatrunki specjalistyczne, np. hydrożelowe, skracają czas gojenia się ran. Ten typ opatrunku tworzy wilgotne i jednocześnie bakteriostatyczne środowisko, które umożliwia szybszą regenerację niż gdyby zastosowano standardowe leczenie suche. Z tego powodu opatrunki specjalistyczne są rekomendowane do gojenia ran suchych i pooparzeniowych, wykorzystuje się je także do leczenia owrzodzeń oraz odleżyn u pacjentów.

Występują modele opatrunków specjalistycznych, np. opatrunki zawierające srebro, są samoprzylepne, także dostępne są opatrunki w formie żelu lub pianki. Samoprzylepne opatrunki specjalistyczne przyklejają się do skóry wokół rany i nie przylegają do miejsca zranienia – dzięki temu ich zmiana jest bezbolesna i nie powinna przysporzyć większych kłopotów. Zmiany opatrunku należy dokonywać tak często, jak jest to konieczne, w zależności od typu rany.
Gąbki żelatynowe zostały stworzone w celu szybkiej i skutecznej hemostazie. Gąbka hemostatyczne wchłanialna idealnie powstrzymuje krwawienie śródoperacyjne oraz skraca znacznie czas zabiegu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl