Jak wygląda wybielanie zębów?
Jak wygląda wybielanie zębów?

Jak wygląda wybielanie zębów?

Przebarwienia zębów posiadają dwa główne źródła: wewnętrzne oraz zewnętrzne. Zewnętrznie przebarwienia powstają na wskutek głownie spożywanych produktów, czarną kawą, herbatą i niewystarczającą higieną. Wewnętrzne przebarwienia występują już w środku zęba, głęboko w zębinie lub między mikropęknięciami szkliwa. Stosując wybielające pasty do zębów i płukanki do ust mogą zniwelować niektóre zewnętrzne przebarwienia. Wybór profesjonalnych produktów do wybielania zębów może usunąć trudne zewnętrzne i wewnętrzne przebarwienia, które powodują że zęby wyglądają mniej estetycznie. Żele Opalescence zawierają aktywny składnik wybielający zawierających nadtlenek karbamidu lub nadtlenek wodoru, który przedostaje się przez szkliwo i przedostają się do cząsteczek odpowiedzialnych za zmiany kolorystyczne w uzębieniu. Cząsteczki tlenu uaktywnione w zębie z elementów wybielających reagują z ciemniejszymi cząsteczkami, rozcinając ich połączenia i powodują ich dezintegrację. Następnie cząsteczki tlenu rozchodzą się wybielając całą powierzchnię zęba.

Profesjonalne wybielanie w gabinecie stomatologiczny?

Gabinety stomatologiczne umożliwia wyznaczenie najlepszej ścieżki wybielania zębów dostosowaną do pożądanych wyników. Nasz dentysta zna stan Twojej jamy ustnej i może przedstawić sugerowane plany wybielania zębów, które pozwolą Ci uzyskać najlepsze wyniki w określonym przedziale czasowym i finansowym. Stomatolog może również wytłumaczyć, jak działa proces wybielania zębów, monitorować postępy w wybielaniu i rozwiązywać problemy z nadwrażliwością zębów, które mogą się pojawić.

Wybielanie Opalescence jest coraz częściej wybierane przez stomatologów i uzyskujemy coraz bielszy uśmiech, o którym marzy wiele osób!

  • Żel Opalescence posiada formułę PF (azotan potasu i fluor), pomaga ona zachować zdrowe szkliwo podczas akcji wybielania zęba
  • Produkty Opalescene są tak zaprojektowane, aby zapobiec odwodnieniu i ponownemu przebarwieniu szkliwa
  • Opalescence Go, są to gotowe nakładki zawierają 6% nadtlenek wodoru o smaku miętowym
  • Opalescence PF, są to żele dostępne w dwóch stężeniach 10% lub 16% nadtlenek karbamidu oraz trzech smakach: regular, melon i mięta
  • Produkty używane są w dzień lub w nocy
  • Gęsty, lepki żel, nie spływa i nie podrażnia dziąseł pacjenta

Jakie są metody wybielania zębów?

Drogą do sukcesu jest dobranie adekwatniej metody wybielania do indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta. Przed wykonaniem zabiegu wybielania zębów zaczyna się od zebrania szczegółowego wywiadu medycznego (dotyczącego między innymi stanu zdrowia, przebytych chorób, przyjmowanych leków, historii leczenia stomatologicznego), sprawdzeniu stanu zdrowia jamy ustnej, zdiagnozowanie przyczyn powstawania przebarwień zębów i kwalifikacja do zabiegu i wybranie najskuteczniejszej metody wybielania zębów. Kolejnym krokiem jest wykonywanie zabiegu higienizacyjnego (np. piaskowanie zębów) mającego na celu usunięcie warstwy wierzchniej przebarwień z zębów i osadów. Cały proces przebiega pod czujnym okiem stomatologa.

Czy wybielanie nakładkowe jest dobre ?

Leczenie przez wybielanie nakładkowe rozpoczyna się od wykonania odpowiedniej szyny, czyli nakładki w której wykładany jest środek wybielający. W danym celu stomatolog pobiera wyciski i odsyła je do pracowni techniki dentystycznej, gdzie są opracowywane szyny. Potem pierwszy zabieg jest wykonywany pod bacznym okiem lekarza w gabinecie. W każdą obszar szyny (nakładki) aplikuje się małą ilość preparatu wybielającego i tak przygotowaną szynę zakłada się na łuk zębowy na ustalony czas. Pacjent dostaje wytyczne jak powinien stosować preparat wybielający. Posługując się wskazaniom przekazanymi przez stomatologa pacjent aplikuje żel wybielający do nakładek samodzielnie w domu i umieszcza je na łuk zębowy na określony czas (najczęściej jest to okres kilku godzin). Okres wybielania nakładkowego trwa ok. 2-3 tygodni. Metoda ta jest efektywna, przewidywalna i bezpieczna.

Metoda wybielania gabinetowego

Metoda dająca szybkie wybielanie zębów. Podczas jednorazowego zabiegu zęby wybielane są od 7 do 8 odcieni w skali VITA. Dana metoda polega na zastosowaniu stężonego żelu wybielającego i rozbudzeniu go źródłem światła lampą LED, lampą halogenową lub laserem.
Cała procedura odbywa się w gabinecie stomatologicznym i może potrwać do jednej godziny, a efekt jest widoczny od razu po zakończeniu zabiegu.
Podczas wybielania ważna jest reguła, że im stężenie środka wybielającego jest wyższe tym czas aplikacji powinien być krótszy, jak również ilość aplikacji zostanie zmniejszona. Jest możliwość połączenia dwóch form wybielania zębów. Po dokonanym w gabinecie zabiegu wybielania profesjonalnego pacjentowi dawane są odpowiednie nakładki i żel wybielający. Kontynuuje się proces wybielania w warunkach domowych. Umożliwia to na wydłużenie efektu wybielenia zębów. Najczęstszym niepożądanym objawem jaki może się pojawić po wybielaniu jest nadwrażliwość po zabiegowa, która upływa po zastosowaniu dedykowanych preparatów.

 

Nowości
Durr ID 220 2,5l
Durr ID 220 2,5l
170,00 zł 157,41 zł
szt.
Nici retrakcyjne impregnowane SilTrax-AS
Nici retrakcyjne impregnowane SilTrax-AS
40,00 zł 37,04 zł
szt.
Prosept Floor 2L
Prosept Floor 2L
63,00 zł 58,33 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl