Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Producenci

Artykuły medyczne dla sportowców

Każda dyscyplina sportu, jaką sportowiec uprawia narażona go na liczne kontuzje. Najczęściej są to urazy stawów i ścięgien oraz urazy mechaniczne. Apteczka każdej osoby, która uprawia sport winna zawierać: materiały opatrunkowe, bandaże, środki przeciwbólowe oraz kosmetyki. Dobrej, jakości bandaże są używane nie tylko do opatrywania powstałych ran i kontuzji, ale również, jako środek zapobiegawczy różnego urazom przeciążeniowym.

Dla sportowców

Bandaże kohezyjne, czyli opaski elastyczne do zadań specjalnych

Osoby aktywne używają bandaży charakteryzujących się dużą elastycznością – pozwalającą na swobodę ruchu i jednocześnie odpowiednią stabilizację i ochronę przed urazami. Idealny do mocowania różnego rodzaju szyn i stabilizatorów kończyn, wykorzystywany w razie poważnych urazów, łącznie ze złamaniem kości  jest bandaż kohezyjny.

Bandaże kohezyjne to nowoczesne opaski elastyczne. Zaletą ich jest: lekkość, łatwość przerwania dłońmi( bez udziału nożyczek), umocowanie bez użycia przylepca czy klamerek. Głównym składnikiem bandażu jest włóknina (opaska powstaje poprzez klejenie i spilśnianie włókiem, a nie ich tkanie) oraz poliizoprenowi (substancja kohezyjna, która sprawia, że opaska klei się sama do siebie).

Oddychają i nie kleją się do ubrań, włosów ani sierści

Warte zaznaczenia jest to, że opaska kohezyjna jest całkowicie bezpieczna dla osób uczulonych na lateks, wytwarzana jest na bazie kauczuku syntetycznego. Kohezja umożliwia na szybkie mocowanie opatrunków, zarazem nie powoduje przyklejania opaski do owłosionych części skóry. Można ja stosować do opatrywania zwierząt, które są również narażone na urazy.

Dodatkowym atutem kolorowych bandaży kohezyjnych jest idealna przepuszczalność powietrza, przy wysiłku nie dochodzi do zawilgocenia czy odparzenia skóry pod bandażem. Opaski kohezyjne są zalecane również do wyposażenia każdej domowej apteczki, którą można wziąć ze sobą na, każdy wyjazd w teren, w czasie którego będziemy aktywnie spędzać czas.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl