Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Producenci

Jednorazowe ochronne fartuchy medyczne

Jednorazowe ochronne fartuchy medyczne umożliwiają personelowi medycznemu oraz pacjentom gwarancji zabezpieczenia się przed zanieczyszczeniami oraz przenoszeniem materiału zakaźnego. Brak prania fartuchów sprawia, że są one bardzo higieniczne i komfortowe w użyciu. Mocna, lekka, a zarazem przewiewna odzież wykonana z włókniny syntetycznej, która umożliwia swobodę ruchu podczas wykonywania zabiegów medycznych oraz opieki nad pacjentami obłożnie chorymi. Fartuchy są na tyle wytrzymałe i odpowiednio wzmocnione na uszkodzenia mechaniczne, że są użytkowane podczas wielogodzinnych dyżurów lekarskich w szpitalach, przychodniach oraz placówkach medycznych.

Fartuchy

Fartuchy z włókniny SMS oraz foli

Jednorazowa medyczna odzież ochronna oraz fartuchy i maseczki medyczne wytwarzane są z włókniny SMS. Materiał jest polipropylenowy, w skład którego wyróżniamy klika warstw takich tkanin jak: spunbond (S) i meltblown (M). Naprzemienny układ włókien i kilka pokrywających się warstw (na przykład w wariancie SMMS) powoduje, że tkanina jest oddychająca i jednocześnie elastyczna. Stanowi ona skuteczną barierę zatrzymującą cząsteczki stałe jak również drobnoustroje. 

Wykorzystywanie wybranej gęstości materiału SMS zatrzymywać może do 99% cząstek stałych, które znajdują się w powietrzu. Jakość bariery antybakteryjnej mierzymy przez ilość warstw i gramaturę tkaniny, która głównie mieści się w przedziale od 20 do 100 g/m2. Lekkie fartuchy flizelinowe powszechnego użytku mają gramaturę do 20g/m2. Specjalistyczne fartuchy chirurgiczne natomiast mają SMS 45g/m2.

Kolejną ciekawą odmianą medycznej odzieży ochronnej są fartuchy medyczne z foli polietylenowej. Wykorzystanie takiego rodzaju odzieży daje największą odporność na zabrudzenia typu mokrego. Użyteczne są zarówno podczas zabiegów medycznych, zabiegów higienicznych oraz podczas prac z żywnością. Standardowe uzupełnienie fartuchów są maski medyczne i jednorazowe ochraniacze na buty. Zalecane są maseczki chirurgiczne typu II R, a hurtownia AroMed poleca Polskie kolorowe maseczki chirurgiczne producenta Oldent.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl