Igły do iniekcji, punkcji i znieczuleń
Igły mają zastosowanie w medycynie do bardzo różnych celów: do iniekcji (dożylnych, domięśniowych, podskórnych), do wykonywania punkcji oraz wlewów i znieczuleń. Dzięki nim mamy możliwość wprowadzenia do organizmu różne preparaty i pobrać płyny ustrojowe oraz tkanki do badań. Przedstawiamy w ofercie igły do wykonania różnych czynności. Igły oferowane w AroMed przedstawiają wysoką jakość produktu, cenione prze personel medyczny i stanowią nieodzowną całość wraz z strzykawkami, fartuchami medycznymi czy ostrzami chirurgicznymi utożsamianych z zabiegami medycznymi.







Jakie są optymalne igły do iniekcji podskórnych, dożylnych i domięśniowych?
Igły stosowane w medycynie różnią się od siebie długością i grubością ( średnicą) – w jakim celu mają być użyte. Idealnie dobrana igła musi umożliwiać odpowiednią penetrację odpowiednich rodzajów tkanek przy jednoczesnym zminimalizowaniu dyskomfortu pacjenta. Igły najcieńsze stosowane są do iniekcji podskórnych (stosowane najczęściej do szczepień), należą do nich igły insulinowe.
Igły grubsze stosowane są do iniekcji dożylnych i pobierania krwi, mają dość dużą średnicę wewnętrzną umożliwiającą bez problemów przepływ cieczy o znacznej objętości, szczególnie wszelkiego rodzaju kroplówek leczniczych. Stosowanych również w medycynie estetycznej i kosmetologii do podawania koktajli witaminowych.
Igły najgrubsze (około 1 mm średnicy) do wykonywania iniekcji domięśniowych: charakteryzują się większą sztywnością, aby nie zgiąć się podczas penetracji w tkankę mięśniową, która stawia znacznie większy opór niż skóra czy ścianki naczyń krwionośnych.
Igły do nakłuć lędźwiowych
Igły do nakłuć lędźwiowych, ich celem jest : pozyskanie płynu mózgowo-rdzeniowego, przeprowadzenia znieczulenia podpajęczynówkowego lub zewnątrzoponowego. Igły są długie, bardzo cienkie i najczęściej wyposażone w mandryn (cienki drucik, który po wkłuciu usuwa się z wnętrza igły, co umożliwia wypłynięcie płynu mózgowo-rdzeniowego). Igły do nakłuć lędźwiowych muszą gwarantować niezawodność produktu, wysoką jakość materiałów z których zostały wyprodukowane, profesjonalne wykonanie ma wpływ na poziom ryzyka wystąpienia powikłań pozabiegowych.