Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Producenci

Materiały opatrunkowe 

Prezentowane do sprzedaży w AroMed to powszechne i nowoczesne materiały opatrunkowe. Oferuję kompresy włókninowe jałowe, ligninę i opatrunki specjalistyczne do zabezpieczenia trudno gojących się ran: odleżyn i owrzodzeń, również rozległych i ran pooparzeniowych. Oferowane w różnej wielkości kompresy włókninowe (jałowe i niewyjałowione do sterylizacji), opatrunki z gazy, specjalistyczne opatrunki hydrożelowe, hydrokoloidowe oraz parafinowe.

Materiały opatrunkowe

BANDAŻ OPATRUNKOWY OPASKA DZIANA 10CM X 4M BANDAŻ OPATRUNKOWY OPASKA DZIANA 10CM X 4M
Producent: Zarys
Cena:

1,20 zł

Cena netto: 1,11 zł

BANDAŻ OPATRUNKOWY OPASKA DZIANA 15CM X 4M BANDAŻ OPATRUNKOWY OPASKA DZIANA 15CM X 4M
Producent: Zarys
Cena:

1,42 zł

Cena netto: 1,31 zł

BANDAŻ OPATRUNKOWY OPASKA DZIANA 5CM X 4M BANDAŻ OPATRUNKOWY OPASKA DZIANA 5CM X 4M
Producent: Zarys
Cena:

1,00 zł

Cena netto: 0,93 zł

Prezentujemy również artykuły do mocowania opatrunków na ranach, najpopularniejsze klasyczne opaski (bandaże) dziane i elastyczne oraz różnej szerokości plastry materiałowe i foliowych. Dodatkowo oferujemy nowoczesne siatki opatrunkowe do mocowania opatrunków w miejscach na których nie możemy zastosować klasycznych mocowań (głowa).

Dlaczego najlepiej kupić opatrunek w specjalistycznej hurtowni?

Kupowanie materiałów opatrunkowych w hurtowni medycznej takiej jak AroMed ma wiele zalet. Po pierwsze, hurtownia zapewnia szeroki asortyment produktów, co pozwala na dokładny wybór opatrunków dostosowanych do konkretnych potrzeb medycznych. Dzięki temu zarówno profesjonaliści medyczni, jak i indywidualni użytkownicy mogą znaleźć odpowiednie opatrunki medyczne dla różnych rodzajów ran i zabiegów.

Kolejną ważną kwestią jest jakość. Materiały opatrunkowe w hurtowniach często pochodzą bezpośrednio od renomowanych producentów, co gwarantuje, że produkty są wysokiej jakości, bezpieczne i skuteczne. Dodatkowo zakup materiałów opatrunkowych w hurtowni daje również korzyści ekonomiczne. Ze względu na bezpośrednią współpracę z producentami hurtownie często oferują konkurencyjne ceny. Dla placówek medycznych oznacza to możliwość zaopatrzenia się w niezbędne materiały opatrunkowe w bardziej przystępnych cenach, co jest ważne zwłaszcza przy dużym zapotrzebowaniu na te produkty.

Czym jest rana i jak z nią postępować?

Rana to przerwanie anatomiczności ciągłości tkanek w wyniku ich zgniecenia, poszarpania, uszkodzenia pod wpływem wysokich i niskich temperatur (termiczne), pod wpływem substancji żrących (chemiczne) lub wystawieniu ciała na napromieniowanie. Najczęściej dochodzi do uszkodzeń powierzchni skóry, później do uszkodzeń tkanki mięśniowej, kostnej – uszkodzenia głębsze lub obrażeń wewnętrznych.  

Popularnymi materiałami opatrunkowymi (jałowe kompresy włókninowe) zabezpieczamy zranioną skórę i tkanki występujące bezpośrednio pod nią. Rany w których uszkodzone są tkanki mięśniowe potrzebują interwencji chirurgicznej, np. uregulowania poszarpanych brzegów rany skalpelem i założenia szwów, a następnie opatrunku. 

Podstawowe czynności w zabezpieczeniu rany to: oczyszczenie, dezynfekcja, założenie opatrunku. Gojenie się rany zależy przed wszystkim od wymienionych wyżej czynników i użycie odpowiedniego opatrunku.

Jak opatrunek wpływa na gojenie się rany?

Każdy materiał opatrunkowy ma za zadanie ochraniać ranę na wielu płaszczyznach przed zabrudzeniem, uszkodzeniem mechanicznym, termicznym oraz nadmiernym osuszeniem.  Dodatkowo opatrunek winien gwarantować wymianę gazową: dostęp tlenu przyspiesza proces odbudowy tkanek, brak tlenu może umożliwić rozpoczęcie procesu gnilnego tkanek.

Popularny kompres z włókniny idealnie wchłania wysięk, jednak jego zmiana może być bolesna, a jeśli rana nadmiernie się przesuszy i wysięk zakrzepnie zmiana opatrunku może mechanicznie  uszkodzić ranę. Do opatrunku ran z wysiękiem, wrażliwych na uszkodzenia, niezastąpiony będzie opatrunek hydrożelowy lub opatrunek z parafiną. Oferowane opatrunki hydrożelowe i z parafiną chronią ranę przed nadmiernym przesuszeniem (tworzeniem się twardego strupa). Fizyczne zerwanie strupa z rany może doprowadzić do  uszkodzenia odbudowujących się tkanek

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl