Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Producenci
Produkt dnia
Maska maseczka chirurgiczna TYP II EN14683 50szt.
Maska maseczka chirurgiczna TYP II EN14683 50szt.

6,00 zł

5,56 zł

szt.
Impregum Penta Soft 300ml + 60ml
Impregum Penta Soft 300ml + 60ml

555,00 zł

513,89 zł

szt.

Do czego stosować kompresy jałowe

Hurtownia AroMed oferuje gazy opatrunkowe jałowe, są to sterylne (czyli poddaje się je procesowi sterylizacji) materiały opatrunkowe, które nie zawierają drobnoustrojów, mogących przebywać na innych miejscach w postaci wegetatywnej czy przetrwalnikowej. Taki rodzaj gazy nie zawiera bakterii, grzybów, pierwotniaków, pleśni oraz wirusów, itp. Rodzaje sterylizacji: radiacyjną i chemiczną. Sterylizacja chemiczna polega na użyciu silnego gazu – tlenku etylenu. W przypadku sterylizacji radiacyjnej stosuje się promieniowanie jonizujące.

Opatrunki gazowe jałowe

Gaza 1/2m2 jałowa Gaza 1/2m2 jałowa
Producent: Zarys
Cena:

2,50 zł

Cena netto: 2,31 zł

szt.
zobacz więcej
Gaza 1/4m2 jałowa 17N Gaza 1/4m2 jałowa 17N
Producent: Zarys
Cena:

1,90 zł

Cena netto: 1,76 zł

szt.
zobacz więcej
Gaza opatrunkowa 1/2 m2 jałowa Gaza opatrunkowa 1/2 m2 jałowa
Producent: Zarys
Cena:

1,80 zł

Cena netto: 1,67 zł

szt.
zobacz więcej
Gaza opatrunkowa 1m2 jałowa Gaza opatrunkowa 1m2 jałowa
Producent: Zarys
Cena:

2,60 zł

Cena netto: 2,41 zł

szt.
zobacz więcej
Kompresy gazowe jałowe 10cm x 10cm x3 50op Kompresy gazowe jałowe 10cm x 10cm x3 50op
Producent: Zarys
Cena:

35,00 zł

Cena netto: 32,41 zł

szt.
zobacz więcej
Kompresy gazowe jałowe 7,5cm x 7,5cm x3 50op Kompresy gazowe jałowe 7,5cm x 7,5cm x3 50op
Producent: Zarys
Cena:

31,00 zł

Cena netto: 28,70 zł

szt.
zobacz więcej

Pamiętać należy, że nawet najdokładniejsza sterylizacja nie jest w stanie wybić w 100% potencjalnych ewentualnych komórek chorobotwórczych organizmów. Materiał jałowy uważany jest materiał, w którym możliwość przeżycia wspomnianych komórek graniczy z jednostką 10 -6.

Typu kompresu decyduje o jego przeznaczeniu w opatrywaniu ran. Wymieniane materiały jałowe stosuje się najczęściej do wykonywania opatrunków na drobniejsze i większe rany. Danego typu opatrunek wchłania wysięk i zabezpiecza ranę przed przedostaniem się drobnoustrojów. Kompresy dobrze jest zawsze mieć w swojej domowej apteczce. Posiadają one rozmaite wymiary oraz różne stopnie chłonności. Dla przykładu kompresy jałowe wysokochłonne 10 cm × 20 cm wykorzystywane są do do zabezpieczania większych, sączących się zranień. Sterylny kompres używany jest także przy opatrywaniu drobnych poparzeń skórnych. Podolodzy wybierają kompresy gazowe jałowe o wymiarach 5cm x 5cm x3 podczas wykonywania zabiegów na chorej lub zdeformowanej stopie u pacjenta.

Gaza jałowa opatrunkowa na krwawienia

Gaza opatrunkowa na krwawienia ma zastosowanie w przypadku delikatnych, niegroźnych ran, jak i poważniejszych uszkodzeń skóry. W pierwszym przypadku na ranę można nałożyć opatrunek, najlepiej jałowy i użyć gazy opatrunkowej w celu utrzymania go w stałej pozycji. W kolejnej sytuacji odpowiednie jest użycie jałowej gazy opatrunkowej i dociśnięcie jej np. opaską uciskową używamy w celu jak najszybszego zatamowania krwawienia (opatrunek uciskowy). Pamiętać należy, że takie postępowanie całkowicie hamuje cyrkulację krwi, a wraz z nią tlenu i innych potrzebnych substancji do uszkodzonej części ciała. Dlatego ten rodzaj opatrywania należy stosować z odpowiednią wiedzą i dokładnym odmierzaniem czasu trwania ucisku na przypadek zatrzymania przepływu krwi w ciele człowieka.

Gaza opatrunkowa na poparzenia

Lekkie oparzenia I lub II stopnia wyciszamy za pomocą jałowej gazy. Bezpośrednio po oparzeniu skóry powinno się schłodzić pod bieżącą, zimną wodą . Czynność tę powtarza się, aż do momentu gdy poparzony fragment ciała przestanie piec. Następnie osuszamy oparzone miejsce używając gazy jałowe i nakładamy opatrunek czysty i suchy, który mocujemy tak, aby nie przesuwał się opatrunek.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl