Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Producenci
Produkt dnia
Impregum Penta Soft 300ml + 60ml
Impregum Penta Soft 300ml + 60ml

555,00 zł

513,89 zł

szt.
Maska maseczka chirurgiczna TYP II EN14683 50szt.
Maska maseczka chirurgiczna TYP II EN14683 50szt.

6,00 zł

5,56 zł

szt.

Czym jest gaza opatrunkowa niejałowa?

Hurtownia AroMed posiada w swojej sprzedaży gazę opatrunkowe niejałowe to opatrunek bez sterylizacji, zatem można go używać na zraniony, poparzony i zmieniony fragment skóry po uprzednim zdezynfekowaniu tego miejsca. Gaza niejałowa również jak jałowa jest chłonna, gładka, przepuszczająca powietrze i wytrzymała na wysokie temperatury.

Niejałowe kompresy można używać w przypadku gdy rana zostanie uprzednio zdezynfekowana. Gdy chcemy mieć pewność, że materiał opatrunkowy będzie w pełni bezpieczny, lepiej zastosować opatrunki sterylne. Najczęściej są to kompresy bawełniane, wykonane tak, aby pojedyncze nitki nie wydostawały się z nich. Brzegi są więc specjalnie zagięte, co powoduje, że materiał się nie strzępi. Kolejnym atutem jest fakt, iż kompres jest miękki. Formować go można łatwo i zgiąć w taki sposób, aby jak najlepiej dopasować opatrunek do rany. Doskonałym przykładem jest opatrunku nie jałowego jest lignina, wata celulozowa standardowo używana do odsączania wydzielin, na przykład wydzieliny z jamy ustnej (śliny) przy zabiegach stomatologicznych.

Opatrunki gazowe niejałowe

Lignina, wata celulozowa rolka 150g TZMO Lignina, wata celulozowa rolka 150g TZMO
Producent: TZMO
Cena:

4,70 zł

Cena netto: 4,35 zł

szt.
zobacz więcej

Gaza opatrunkowa do bandażowania ran

Gaza opatrunkowa służy do zabandażowania ran, wtedy tanowi opatrunek osłaniający przed kontaktem z zanieczyszczeniami z otoczenia oraz tamujący wydostaniu się krwi i innych płynów ustrojowych z rany. Ten rodzaj opatrunku najczęściej stosowany jest w przypadku m.in. urazów oka, oparzeń, złamań otwartych kości, głowy i otarć.

Wyróżniamy także inne typy opatrunków, w których można wykorzystać niejałową lub gazę jałową , a są między innymi : opatrunki obłożeniowe, uciskowe i procowe.

Opatrunek procowy nakłada się w sytuacji  urazu nosa. Gazę przykłada się do nosa i bandażuje dokładnie pół głowy – od ucha do ucha.

Opatrunek obłożeniowy wykorzystywany jest przy złamaniach kończyn i przy ranach z ciałem obcym. Ową gazę przykłada się do chorego miejsca, stabilizuje na przykład. deską lub paroma zwiniętymi bandażami i zabezpieczają one  przed przesuwaniem się danego elementu opaską elastyczną.do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl