Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Producenci
Produkt dnia
Maska ochronna KN95 Maseczka na twarz
Maska ochronna KN95 Maseczka na twarz
0,70 zł 0,57 zł
szt.
Prime & Bond Universal 2,5ml Promocja
Prime & Bond Universal 2,5ml Promocja
85,00 zł 78,70 zł
szt.
Waveone Gold pilniki 4szt Asortyment PROMOCJA
Waveone Gold pilniki 4szt Asortyment PROMOCJA
249,00 zł 230,56 zł
szt.
Impregum Penta Soft 300ml + 60ml
Impregum Penta Soft 300ml + 60ml
545,00 zł 504,63 zł
szt.

Czym jest gaza opatrunkowa niejałowa?

Hurtownia AroMed posiada w swojej sprzedaży gazę opatrunkowe niejałowe to opatrunek bez sterylizacji, zatem można go używać na zraniony, poparzony i zmieniony fragment skóry po uprzednim zdezynfekowaniu tego miejsca. Gaza niejałowa również jak jałowa jest chłonna, gładka, przepuszczająca powietrze i wytrzymała na wysokie temperatury.

Niejałowe kompresy można używać w przypadku gdy rana zostanie uprzednio zdezynfekowana. Gdy chcemy mieć pewność, że materiał opatrunkowy będzie w pełni bezpieczny, lepiej zastosować opatrunki sterylne. Najczęściej są to kompresy bawełniane, wykonane tak, aby pojedyncze nitki nie wydostawały się z nich. Brzegi są więc specjalnie zagięte, co powoduje, że materiał się nie strzępi. Kolejnym atutem jest fakt, iż kompres jest miękki. Formować go można łatwo i zgiąć w taki sposób, aby jak najlepiej dopasować opatrunek do rany. Doskonałym przykładem jest opatrunku nie jałowego jest lignina, wata celulozowa standardowo używana do odsączania wydzielin, na przykład wydzieliny z jamy ustnej (śliny) przy zabiegach stomatologicznych.

Opatrunki gazowe niejałowe

Lignina, wata celulozowa rolka 150g TZMO Lignina, wata celulozowa rolka 150g TZMO
Producent: TZMO
Cena: 3,50 zł (netto: 3,24 zł )
szt.
zobacz więcej

Gaza opatrunkowa do bandażowania ran

Gaza opatrunkowa służy do zabandażowania ran, wtedy tanowi opatrunek osłaniający przed kontaktem z zanieczyszczeniami z otoczenia oraz tamujący wydostaniu się krwi i innych płynów ustrojowych z rany. Ten rodzaj opatrunku najczęściej stosowany jest w przypadku m.in. urazów oka, oparzeń, złamań otwartych kości, głowy i otarć.

Wyróżniamy także inne typy opatrunków, w których można wykorzystać niejałową lub gazę jałową , a są między innymi : opatrunki obłożeniowe, uciskowe i procowe.

Opatrunek procowy nakłada się w sytuacji  urazu nosa. Gazę przykłada się do nosa i bandażuje dokładnie pół głowy – od ucha do ucha.

Opatrunek obłożeniowy wykorzystywany jest przy złamaniach kończyn i przy ranach z ciałem obcym. Ową gazę przykłada się do chorego miejsca, stabilizuje na przykład. deską lub paroma zwiniętymi bandażami i zabezpieczają one  przed przesuwaniem się danego elementu opaską elastyczną.do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl