Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Producenci

Gaziki niejałowe

Hurtownia AroMed posiada w swojej sprzedaży gaziki niejałowe - to opatrunek bez sterylizacji, zatem można go używać na zraniony, poparzony i zmieniony fragment skóry po uprzednim zdezynfekowaniu tego miejsca. Kompresy niejałowe również jak jałowe są chłonne, gładkie, przepuszczające powietrze i wytrzymałe na wysokie temperatury.

Kompresy z gazy niejałowe można używać w przypadku gdy rana zostanie uprzednio zdezynfekowana. Gdy chcemy mieć pewność, że materiał opatrunkowy będzie w pełni bezpieczny, lepiej zastosować opatrunki gazowe jałowe. Najczęściej są to kompresy bawełniane, wykonane tak, aby pojedyncze nitki nie wydostawały się z nich. Brzegi są więc specjalnie zagięte, co powoduje, że materiał się nie strzępi. Kolejnym atutem jest fakt, iż kompres jest miękki. Formować go można łatwo i zgiąć w taki sposób, aby jak najlepiej dopasować opatrunek do rany. Doskonałym przykładem jest opatrunku nie jałowego jest lignina, wata celulozowa standardowo używana do odsączania wydzielin, na przykład wydzieliny z jamy ustnej (śliny) przy zabiegach stomatologicznych.

Opatrunki gazowe niejałowe

Lignina, wata celulozowa rolka 150g TZMO Lignina, wata celulozowa rolka 150g TZMO
Producent: TZMO
Cena:

4,70 zł

Cena netto: 4,35 zł

Kompresy niejałowe do bandażowania ran

Gaziki niejałowe służy do zabandażowania ran, wtedy stanowią opatrunek osłaniający przed kontaktem z zanieczyszczeniami z otoczenia oraz tamujący wydostaniu się krwi i innych płynów ustrojowych z rany. Ten rodzaj opatrunku najczęściej stosowany jest w przypadku m.in. urazów oka, oparzeń, złamań otwartych kości, głowy i otarć.

Wyróżniamy także inne typy opatrunków, w których można wykorzystać niejałową lub gazę jałową, a są między innymi: opatrunki obłożeniowe, uciskowe i procowe.

Opatrunek procowy nakłada się w sytuacji  urazu nosa. Gazę przykłada się do nosa i bandażuje dokładnie pół głowy – od ucha do ucha.

Opatrunek obłożeniowy wykorzystywany jest przy złamaniach kończyn i przy ranach z ciałem obcym. Ową gazę przykłada się do chorego miejsca, stabilizuje na przykład. deską lub paroma zwiniętymi bandażami i zabezpieczają one  przed przesuwaniem się danego elementu opaską elastyczną.

Gaziki niejałowe – gdzie mogą się sprawdzić?

Gaziki niejałowe mogą okazać się niezwykle użyteczne w różnych sytuacjach. Są one często stosowane w domowych apteczkach, a także w placówkach medycznych do podstawowej pielęgnacji ran i drobnych urazów. Kompresy niejałowe, w tym kompresy z gazy niejałowe, są idealne do delikatnego czyszczenia oraz osuszania ran, zanim nałoży się na nie odpowiedni opatrunek.

W hurtowni medycznej AroMed, gdzie dostępne są różnorodne materiały opatrunkowe, gaziki niejałowe są często wybierane ze względu na ich uniwersalność i łatwość użycia. Są one pomocne w codziennej opiece nad ranami, zapewniając czystość oraz ochronę przed zanieczyszczeniami. Gaziki niejałowe są również używane w procedurach medycznych, które nie wymagają sterylności, takich jak lekkie skaleczenia czy zadrapania. Dzięki swojej miękkości i delikatności są odpowiednie nawet dla wrażliwej skóry. Kompresy z gazy niejałowej są też często stosowane w domowych apteczkach, a także w placówkach medycznych do podstawowej pielęgnacji ran i drobnych urazów.



do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl