Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Producenci

Gaziki niejałowe

Hurtownia AroMed posiada w swojej sprzedaży gaziki niejałowe - to opatrunek bez sterylizacji, zatem można go używać na zraniony, poparzony i zmieniony fragment skóry po uprzednim zdezynfekowaniu tego miejsca. Kompresy niejałowe również jak jałowe są chłonne, gładkie, przepuszczające powietrze i wytrzymałe na wysokie temperatury.

Kompresy z gazy niejałowe można używać w przypadku gdy rana zostanie uprzednio zdezynfekowana. Gdy chcemy mieć pewność, że materiał opatrunkowy będzie w pełni bezpieczny, lepiej zastosować opatrunki gazowe jałowe. Najczęściej są to kompresy bawełniane, wykonane tak, aby pojedyncze nitki nie wydostawały się z nich. Brzegi są więc specjalnie zagięte, co powoduje, że materiał się nie strzępi. Kolejnym atutem jest fakt, iż kompres jest miękki. Formować go można łatwo i zgiąć w taki sposób, aby jak najlepiej dopasować opatrunek do rany. Doskonałym przykładem jest opatrunku nie jałowego jest lignina, wata celulozowa standardowo używana do odsączania wydzielin, na przykład wydzieliny z jamy ustnej (śliny) przy zabiegach stomatologicznych.

Opatrunki gazowe niejałowe

Lignina, wata celulozowa rolka 150g TZMO

Lignina, wata celulozowa rolka 150g TZMO
Lignina, wata celulozowa rolka 150g TZMO

Do miejscowej dezynfekcji skóry przed zabiegami i iniekcjami.

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: od 2 do 5 dni

Cena:

4,70 zł

Cena netto: 4,35 zł

Kompresy niejałowe do bandażowania ran

Gaziki niejałowe służy do zabandażowania ran, wtedy stanowią opatrunek osłaniający przed kontaktem z zanieczyszczeniami z otoczenia oraz tamujący wydostaniu się krwi i innych płynów ustrojowych z rany. Ten rodzaj opatrunku najczęściej stosowany jest w przypadku m.in. urazów oka, oparzeń, złamań otwartych kości, głowy i otarć.

Wyróżniamy także inne typy opatrunków, w których można wykorzystać niejałową lub gazę jałową, a są między innymi: opatrunki obłożeniowe, uciskowe i procowe.

Opatrunek procowy nakłada się w sytuacji  urazu nosa. Gazę przykłada się do nosa i bandażuje dokładnie pół głowy – od ucha do ucha.

Opatrunek obłożeniowy wykorzystywany jest przy złamaniach kończyn i przy ranach z ciałem obcym. Ową gazę przykłada się do chorego miejsca, stabilizuje na przykład. deską lub paroma zwiniętymi bandażami i zabezpieczają one  przed przesuwaniem się danego elementu opaską elastyczną.

Gaziki niejałowe – gdzie mogą się sprawdzić?

Gaziki niejałowe mogą okazać się niezwykle użyteczne w różnych sytuacjach. Są one często stosowane w domowych apteczkach, a także w placówkach medycznych do podstawowej pielęgnacji ran i drobnych urazów. Kompresy niejałowe, w tym kompresy z gazy niejałowe, są idealne do delikatnego czyszczenia oraz osuszania ran, zanim nałoży się na nie odpowiedni opatrunek.

W hurtowni medycznej AroMed, gdzie dostępne są różnorodne materiały opatrunkowe, gaziki niejałowe są często wybierane ze względu na ich uniwersalność i łatwość użycia. Są one pomocne w codziennej opiece nad ranami, zapewniając czystość oraz ochronę przed zanieczyszczeniami. Gaziki niejałowe są również używane w procedurach medycznych, które nie wymagają sterylności, takich jak lekkie skaleczenia czy zadrapania. Dzięki swojej miękkości i delikatności są odpowiednie nawet dla wrażliwej skóry. Kompresy z gazy niejałowej są też często stosowane w domowych apteczkach, a także w placówkach medycznych do podstawowej pielęgnacji ran i drobnych urazów.do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl