Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Producenci
Produkt dnia
Waveone Gold pilniki 4szt Asortyment PROMOCJA
Waveone Gold pilniki 4szt Asortyment PROMOCJA
249,00 zł 230,56 zł
szt.
Prime & Bond Universal 2,5ml Promocja
Prime & Bond Universal 2,5ml Promocja
85,00 zł 78,70 zł
szt.
Maska ochronna KN95 Maseczka na twarz
Maska ochronna KN95 Maseczka na twarz
0,70 zł 0,57 zł
szt.
Impregum Penta Soft 300ml + 60ml
Impregum Penta Soft 300ml + 60ml
545,00 zł 504,63 zł
szt.

Jałowe kompresy włókninowe 

Oferowane przez sklep jałowe kompresy włókninowe umożliwiają natychmiastowe użycie zaraz po wyjęciu z oryginalnego opakowania. Różnorodność rozmiarów kompresów opatrunkowych - jałowych wpływa na wygodę w stosowaniu i ograniczenie kosztów sterylizacji. Jałowe kompresy włókninowe są  pozbawione wegetatywnych i przetrwalnikowych form drobnoustrojów  a w szczególności bakterii, wirusów, pierwotniaków oraz zarodników grzybów.

Opatrunki włókninowe jałowe

Kompresy włókninowe jałowe 10cm x 10cm 100szt Kompresy włókninowe jałowe 10cm x 10cm 100szt
Producent: Zarys
Cena: 10,50 zł (netto: 9,72 zł )
szt.
zobacz więcej
Kompresy włókninowe jałowe 10cm x 10cm, 25 x 3 szt. Kompresy włókninowe jałowe 10cm x 10cm, 25 x 3 szt.
Producent: Zarys
Cena: 9,30 zł (netto: 8,61 zł )
szt.
zobacz więcej
Kompresy włókninowe jałowe 5cm x 5cm, 25 x 5 szt. Kompresy włókninowe jałowe 5cm x 5cm, 25 x 5 szt.
Producent: Zarys
Cena: 6,00 zł (netto: 5,56 zł )
szt.
zobacz więcej
Kompresy włókninowe jałowe 7,5cm x 7,5cm, 25 x 5 szt. Kompresy włókninowe jałowe 7,5cm x 7,5cm, 25 x 5 szt.
Producent: Zarys
Cena: 9,90 zł (netto: 9,17 zł )
szt.
zobacz więcej

Sterylność opatrunków włókninowych jałowych powstaje w drodze wyławiania. Jakość sterylizacji określa wskaźnik SAL (Sterility Assurance Level). Opatrunek uznany za jałowy, tylko jeśli prawdopodobieństwo przeżycia w nim jakiegokolwiek mikroorganizmu musi być równe lub mniejsze od 0,000 001 (10−6) testy paskowe do sterylizacji.

Czym jest włóknina medyczna?

Technologia powstawania włókniny medycznej to proce sklejania i prasowania włókien syntetycznych pod działaniem ciepła i ciśnienia. Niezbędne do tego są włókna polipropylenowego, poliestrowego czy poliamidowego. Wszystkie te zabiegi wpływają na nieuporządkowany układ włókien, co sprawia, że przycinana włókniny nie powoduje siepania się na brzegach i wypadania pojedynczych nitek.

Włóknina medyczna jest materiałem miłym w dotyku, miękkim, lekkim oraz dość odpornym na działanie czynników mechanicznych. Wszystkie te cechy powodują, że włóknina syntetyczna ma wszechstronne zastosowanie, począwszy od  kompresów, opatrunków specjalistycznych, obłożeń pola operacyjnego a skończywszy na jednorazowej odzieży ochronnej. Wykonane z niej artykuły medyczne są niepylące i pozbawione luźnych nitek, co wpływa na utrzymanie opatrywanych ran w czystości, również przy ich przemywaniu kompresem.

Właściwości i zastosowanie kompresów z włókniny medycznej

Oferowane przez sklep AroMed materiały opatrunkowe jakimi są kompresy z włókniny medycznej charakteryzują się, bardzo wysoką chłonnością płynów. Wyjątkowa sorpcja kompresów pozwalana na szybkie pozbycie się wodę i płynów ustrojowych ( krewi, ropy, wysięków i płynnych preparatów medycznych). Kompresy wiążą zanieczyszczenia, które są usuwane wraz ze zmiana opatrunku. Nałożony kompres z włókniny medycznej chroni ranę przed zainfekowaniem oraz działaniem zewnętrznych czynników fizycznych. Kompresy włókninowe stosowane są również do zabiegów higienicznych pola operacyjnego i zabiegowego oraz tamponowania ran.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl