Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Producenci
Produkt dnia
Prime & Bond Universal 2,5ml
Prime & Bond Universal 2,5ml
125,00 zł 115,74 zł
szt.
Maska maseczka chirurgiczna TYP II EN14683 50szt.
Maska maseczka chirurgiczna TYP II EN14683 50szt.
6,00 zł 5,56 zł
szt.
Impregum Penta Soft 300ml + 60ml
Impregum Penta Soft 300ml + 60ml
545,00 zł 504,63 zł
szt.

Jałowe kompresy włókninowe 

Oferowane przez sklep jałowe kompresy włókninowe umożliwiają natychmiastowe użycie zaraz po wyjęciu z oryginalnego opakowania. Różnorodność rozmiarów kompresów opatrunkowych - jałowych wpływa na wygodę w stosowaniu i ograniczenie kosztów sterylizacji. Jałowe kompresy włókninowe są  pozbawione wegetatywnych i przetrwalnikowych form drobnoustrojów  a w szczególności bakterii, wirusów, pierwotniaków oraz zarodników grzybów.

Opatrunki włókninowe jałowe

Kompresy włókninowe jałowe 10cm x 10cm 100szt Kompresy włókninowe jałowe 10cm x 10cm 100szt
Producent: Zarys
Cena: 10,50 zł (netto: 9,72 zł )
szt.
zobacz więcej
Kompresy włókninowe jałowe 10cm x 10cm, 25 x 3 szt. Kompresy włókninowe jałowe 10cm x 10cm, 25 x 3 szt.
Producent: Zarys
Cena: 9,30 zł (netto: 8,61 zł )
szt.
zobacz więcej
Kompresy włókninowe jałowe 5cm x 5cm, 25 x 5 szt. Kompresy włókninowe jałowe 5cm x 5cm, 25 x 5 szt.
Producent: Zarys
Cena: 6,00 zł (netto: 5,56 zł )
szt.
zobacz więcej
Kompresy włókninowe jałowe 7,5cm x 7,5cm, 25 x 5 szt. Kompresy włókninowe jałowe 7,5cm x 7,5cm, 25 x 5 szt.
Producent: Zarys
Cena: 9,90 zł (netto: 9,17 zł )
szt.
zobacz więcej

Sterylność opatrunków włókninowych jałowych powstaje w drodze wyławiania. Jakość sterylizacji określa wskaźnik SAL (Sterility Assurance Level). Opatrunek uznany za jałowy, tylko jeśli prawdopodobieństwo przeżycia w nim jakiegokolwiek mikroorganizmu musi być równe lub mniejsze od 0,000 001 (10−6) testy paskowe do sterylizacji.

Czym jest włóknina medyczna?

Technologia powstawania włókniny medycznej to proce sklejania i prasowania włókien syntetycznych pod działaniem ciepła i ciśnienia. Niezbędne do tego są włókna polipropylenowego, poliestrowego czy poliamidowego. Wszystkie te zabiegi wpływają na nieuporządkowany układ włókien, co sprawia, że przycinana włókniny nie powoduje siepania się na brzegach i wypadania pojedynczych nitek.

Włóknina medyczna jest materiałem miłym w dotyku, miękkim, lekkim oraz dość odpornym na działanie czynników mechanicznych. Wszystkie te cechy powodują, że włóknina syntetyczna ma wszechstronne zastosowanie, począwszy od  kompresów, opatrunków specjalistycznych, obłożeń pola operacyjnego a skończywszy na jednorazowej odzieży ochronnej. Wykonane z niej artykuły medyczne są niepylące i pozbawione luźnych nitek, co wpływa na utrzymanie opatrywanych ran w czystości, również przy ich przemywaniu kompresem.

Właściwości i zastosowanie kompresów z włókniny medycznej

Oferowane przez sklep AroMed materiały opatrunkowe jakimi są kompresy z włókniny medycznej charakteryzują się, bardzo wysoką chłonnością płynów. Wyjątkowa sorpcja kompresów pozwalana na szybkie pozbycie się wodę i płynów ustrojowych ( krewi, ropy, wysięków i płynnych preparatów medycznych). Kompresy wiążą zanieczyszczenia, które są usuwane wraz ze zmiana opatrunku. Nałożony kompres z włókniny medycznej chroni ranę przed zainfekowaniem oraz działaniem zewnętrznych czynników fizycznych. Kompresy włókninowe stosowane są również do zabiegów higienicznych pola operacyjnego i zabiegowego oraz tamponowania ran.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl