Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Producenci
Produkt dnia
Rękawiczki winylowo - nitrylowe bezpudrowe L 100szt
Rękawiczki winylowo - nitrylowe bezpudrowe L 100szt
25,00 zł 23,15 zł
szt.
Zielone Maski maseczka chirurgiczna TYP IIR 98% 50szt
Zielone Maski maseczka chirurgiczna TYP IIR 98% 50szt
14,00 zł 12,96 zł
szt.
Maska ochronna KN95 Maseczka na twarz
Maska ochronna KN95 Maseczka na twarz
0,70 zł 0,57 zł
szt.
Maska FFP3 z Zaworem certyfikowana 99% filtracji
Maska FFP3 z Zaworem certyfikowana 99% filtracji
7,00 zł 5,69 zł
szt.

Jałowe kompresy włókninowe 

Oferowane przez sklep jałowe kompresy włókninowe umożliwiają natychmiastowe użycie zaraz po wyjęciu z oryginalnego opakowania. Różnorodność rozmiarów kompresów opatrunkowych - jałowych wpływa na wygodę w stosowaniu i ograniczenie kosztów sterylizacji. Jałowe kompresy włókninowe są  pozbawione wegetatywnych i przetrwalnikowych form drobnoustrojów  a w szczególności bakterii, wirusów, pierwotniaków oraz zarodników grzybów.

Kompresy włókninowe jałowe 10cm x 10cm 100szt Kompresy włókninowe jałowe 10cm x 10cm 100szt
Producent: Zarys
Cena: 7,00 zł (netto: 6,48 zł )
szt.
zobacz więcej
Kompresy włókninowe jałowe 10cm x 10cm, 25 x 3 szt. Kompresy włókninowe jałowe 10cm x 10cm, 25 x 3 szt.
Producent: Zarys
Cena: 8,50 zł (netto: 7,87 zł )
szt.
zobacz więcej
Kompresy włókninowe jałowe 5cm x 5cm, 25 x 5 szt. Kompresy włókninowe jałowe 5cm x 5cm, 25 x 5 szt.
Producent: Zarys
Cena: 4,75 zł (netto: 4,40 zł )
szt.
zobacz więcej
Kompresy włókninowe jałowe 7,5cm x 7,5cm, 25 x 5 szt. Kompresy włókninowe jałowe 7,5cm x 7,5cm, 25 x 5 szt.
Producent: Zarys
Cena: 6,00 zł (netto: 5,56 zł )
szt.
zobacz więcej

Sterylność opatrunków włókninowych jałowych powstaje w drodze wyławiania. Jakość sterylizacji określa wskaźnik SAL (Sterility Assurance Level). Opatrunek uznany za jałowy, tylko jeśli prawdopodobieństwo przeżycia w nim jakiegokolwiek mikroorganizmu musi być równe lub mniejsze od 0,000 001 (10−6) testy paskowe do sterylizacji.

Czym jest włóknina medyczna?

Technologia powstawania włókniny medycznej to proce sklejania i prasowania włókien syntetycznych pod działaniem ciepła i ciśnienia. Niezbędne do tego są włókna polipropylenowego, poliestrowego czy poliamidowego. Wszystkie te zabiegi wpływają na nieuporządkowany układ włókien, co sprawia, że przycinana włókniny nie powoduje siepania się na brzegach i wypadania pojedynczych nitek.

Włóknina medyczna jest materiałem miłym w dotyku, miękkim, lekkim oraz dość odpornym na działanie czynników mechanicznych. Wszystkie te cechy powodują, że włóknina syntetyczna ma wszechstronne zastosowanie, począwszy od  kompresów, opatrunków specjalistycznych, obłożeń pola operacyjnego a skończywszy na jednorazowej odzieży ochronnej. Wykonane z niej artykuły medyczne są niepylące i pozbawione luźnych nitek, co wpływa na utrzymanie opatrywanych ran w czystości, również przy ich przemywaniu kompresem.

Właściwości i zastosowanie kompresów z włókniny medycznej

Oferowane przez sklep AroMed materiały opatrunkowe jakimi są kompresy z włókniny medycznej charakteryzują się, bardzo wysoką chłonnością płynów. Wyjątkowa sorpcja kompresów pozwalana na szybkie pozbycie się wodę i płynów ustrojowych ( krewi, ropy, wysięków i płynnych preparatów medycznych). Kompresy wiążą zanieczyszczenia, które są usuwane wraz ze zmiana opatrunku. Nałożony kompres z włókniny medycznej chroni ranę przed zainfekowaniem oraz działaniem zewnętrznych czynników fizycznych. Kompresy włókninowe stosowane są również do zabiegów higienicznych pola operacyjnego i zabiegowego oraz tamponowania ran.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl