Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Producenci
Produkt dnia
Maska maseczka chirurgiczna TYP II EN14683 50szt.
Maska maseczka chirurgiczna TYP II EN14683 50szt.
6,00 zł 5,56 zł
szt.
Impregum Penta Soft 300ml + 60ml
Impregum Penta Soft 300ml + 60ml
555,00 zł 513,89 zł
szt.

Niejałowe kompresy włókninowe

Niejałowe kompresy włókninowe są uznanym materiałem opatrunkowym o wszechstronnym zastosowaniu. Materiały opatrunkowe są wykorzystywane przez wszelkie branże medyczne zaczynając od podologów, a kończąc na lekarzach. Kilkuwarstwowa włóknina odznacza się bardzo dużą sorpcją. Kompresy idealnie sprawdzają się przy osuszaniu wilgotnych miejsc oraz nanoszenia różnych roztworów płynnych. Niejałowe kompresy włókninowe cięte są w różnych rozmiarach w celu bezproblemowego dopasowania do wymaganej powierzchni. Dodatkowa zaletę kompresów włókninowych jest konkurencyjna cena.

Opatrunki włókninowe niejałowe

Kompresy włókninowe niejałowe 10cm x 10cm x 100szt. Kompresy włókninowe niejałowe 10cm x 10cm x 100szt.
Producent: Zarys
Cena: 5,50 zł (netto: 5,09 zł )
szt.
zobacz więcej
Kompresy włókninowe niejałowe 5cm x 5cm x 100szt. Kompresy włókninowe niejałowe 5cm x 5cm x 100szt.
Producent: Zarys
Cena: 2,50 zł (netto: 2,31 zł )
szt.
zobacz więcej
Kompresy włókninowe niejałowe 7,5cm x 7,5cm x 100szt. Kompresy włókninowe niejałowe 7,5cm x 7,5cm x 100szt.
Producent: Zarys
Cena: 3,85 zł (netto: 3,56 zł )
szt.
zobacz więcej

Sklep AroMed oferuje opatrunki włókninowe niejałowe 

Niejałowe kompresy idealnie sprawdzają się tylko do tworzeni opatrunku ochronnego. Niezastąpione są do celów higienicznych: do nawilżenia, czyszczenia narzędzi i sprzętu oraz przecierania skóry środkami odkażającymi. Kompresy włókninowe bezpośrednio na rany możemy stosować pod warunkiem, że je wyjałowimy, czyli wysterylizujemy. Korzystanie z  kompresów niejałowych może doprowadzić do zakażenia.

Jak wyjałowić opatrunki włókninowe?

Opatrunki włókninowe niejałowe sterylizuje się za pomocą:

  •  pary wodnej,
  •  chemicznie (z użyciem tlenku etylenu),
  •  radiacyjnie,

Najprościej jest zastosować wyjaławianie promieniami jonizującymi (radapertyzacja) przy sterylizacji jednorazowych materiałów opatrunkowych. Metoda ta polega na zniszczeniu mikroflory wegetatywnej i przetrwalnikowej obecnej w hermetycznie zapakowanych produktach. Atutem sterylizacji metodami radiacyjnymi jest to, że nie wiąże się ona z działaniem wysokiej temperatury. Wyjaławianie jonizujące nie powoduje zmian w strukturze i właściwościach fizycznych opatrunku z włókniny medycznej.

Bardzo często stosowaną metodą jest sterylizacja parowa przy użyciu autoklawu. Stosując tą metodę sterylizacji przekładamy kompresy gazowe z ich oryginalnego opakowania do rękawów i torebek do sterylizacji, testy paskowe do sterylizacji parą wodną . Sterylizujemy materiały opatrunkowe w autoklawie zgodnie z instrukcją producenta autoklawu i zaleceniami producenta artykułów opatrunkowych. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl