Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Producenci

Niejałowe kompresy włókninowe

Niejałowe kompresy włókninowe są uznanym materiałem opatrunkowym o wszechstronnym zastosowaniu. Materiały opatrunkowe są wykorzystywane przez wszelkie branże medyczne zaczynając od podologów, a kończąc na lekarzach. Kilkuwarstwowa włóknina odznacza się bardzo dużą sorpcją. Kompresy idealnie sprawdzają się przy osuszaniu wilgotnych miejsc oraz nanoszenia różnych roztworów płynnych. Niejałowe kompresy włókninowe cięte są w różnych rozmiarach w celu bezproblemowego dopasowania do wymaganej powierzchni. Dodatkowa zaletę kompresów włókninowych jest konkurencyjna cena.

Opatrunki włókninowe niejałowe

Sklep AroMed oferuje opatrunki włókninowe niejałowe 

Niejałowe kompresy idealnie sprawdzają się tylko do tworzeni opatrunku ochronnego. Niezastąpione są do celów higienicznych: do nawilżenia, czyszczenia narzędzi i sprzętu oraz przecierania skóry środkami odkażającymi. Kompresy włókninowe bezpośrednio na rany możemy stosować pod warunkiem, że je wyjałowimy, czyli wysterylizujemy. Korzystanie z  kompresów niejałowych może doprowadzić do zakażenia.

Jak wyjałowić opatrunki włókninowe?

Opatrunki włókninowe niejałowe sterylizuje się za pomocą:

  •  pary wodnej,
  •  chemicznie (z użyciem tlenku etylenu),
  •  radiacyjnie,

Najprościej jest zastosować wyjaławianie promieniami jonizującymi (radapertyzacja) przy sterylizacji jednorazowych materiałów opatrunkowych. Metoda ta polega na zniszczeniu mikroflory wegetatywnej i przetrwalnikowej obecnej w hermetycznie zapakowanych produktach. Atutem sterylizacji metodami radiacyjnymi jest to, że nie wiąże się ona z działaniem wysokiej temperatury. Wyjaławianie jonizujące nie powoduje zmian w strukturze i właściwościach fizycznych opatrunku z włókniny medycznej.

Bardzo często stosowaną metodą jest sterylizacja parowa przy użyciu autoklawu. Stosując tą metodę sterylizacji przekładamy kompresy gazowe z ich oryginalnego opakowania do rękawów i torebek do sterylizacji, testy paskowe do sterylizacji parą wodną . Sterylizujemy materiały opatrunkowe w autoklawie zgodnie z instrukcją producenta autoklawu i zaleceniami producenta artykułów opatrunkowych. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl