Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Producenci

Kompresy włókninowe niejałowe 

Kompresy włókninowe niejałowe są uznanym materiałem opatrunkowym o wszechstronnym zastosowaniu. Materiały opatrunkowe są wykorzystywane przez wszelkie branże medyczne zaczynając od podologów, a kończąc na lekarzach. Kilkuwarstwowa włóknina odznacza się bardzo dużą sorpcją. Kompresy idealnie sprawdzają się przy osuszaniu wilgotnych miejsc oraz nanoszenia różnych roztworów płynnych. Kompresy włókninowe niejałowe cięte są w różnych rozmiarach w celu bezproblemowego dopasowania do wymaganej powierzchni. Dodatkowa zaletę kompresów włókninowych niejałowych jest konkurencyjna cena.

Opatrunki włókninowe niejałowe

Sklep AroMed oferuje opatrunki włókninowe niejałowe 

Kompresy niejałowe z włókniny idealnie sprawdzają się tylko do tworzeni opatrunku ochronnego. Niezastąpione są do celów higienicznych: do nawilżenia, czyszczenia narzędzi i sprzętu oraz przecierania skóry środkami odkażającymi. Kompresy włókninowe bezpośrednio na rany możemy stosować pod warunkiem, że je wyjałowimy, czyli wysterylizujemy. Korzystanie z  kompresów niejałowych może doprowadzić do zakażenia.

Jak wyjałowić kompresy włókninowe?

Kompresy włókninowe niejałowe sterylizuje się za pomocą:

  •  pary wodnej,
  •  chemicznie (z użyciem tlenku etylenu),
  •  radiacyjnie,

Najprościej jest zastosować wyjaławianie promieniami jonizującymi (radapertyzacja) przy sterylizacji jednorazowych materiałów opatrunkowych. Metoda ta polega na zniszczeniu mikroflory wegetatywnej i przetrwalnikowej obecnej w hermetycznie zapakowanych produktach. Atutem sterylizacji metodami radiacyjnymi jest to, że nie wiąże się ona z działaniem wysokiej temperatury. Wyjaławianie jonizujące nie powoduje zmian w strukturze i właściwościach fizycznych opatrunku z włókniny medycznej.

Bardzo często stosowaną metodą jest sterylizacja parowa przy użyciu autoklawu. Stosując tą metodę sterylizacji przekładamy kompresy gazowe z ich oryginalnego opakowania do rękawów i torebek do sterylizacji, testy paskowe do sterylizacji parą wodną . Sterylizujemy materiały opatrunkowe w autoklawie zgodnie z instrukcją producenta autoklawu i zaleceniami producenta artykułów opatrunkowych. 

Kompresy niejałowe z włókniny z hurtowni medycznej

Zaufanie hurtowni AroMed przy zakupie kompresów włókninowych niejałowych jest uzasadnione z kilku powodów. Po pierwsze, jako specjalistyczna hurtownia medyczna AroMed ma doświadczenie w oferowaniu wysokiej jakości materiałów opatrunkowych, co zapewnia, że ich kompresy niejałowe z włókniny spełniają rygorystyczne standardy branży. Ponadto hurtownia AroMed koncentruje się na dostarczaniu opatrunków niejałowych, które są ważne w wielu procedurach medycznych, zapewniając efektywną ochronę i wsparcie w leczeniu ran. Kompresy włókninowe niejałowe, które można znaleźć w ofercie hurtowni, są zaprojektowane tak, aby były delikatne dla skóry, jednocześnie zapewniając niezbędną absorpcję. Kupując w AroMed, można mieć pewność, że otrzymuje się produkty, które są zarówno skuteczne, jak i bezpieczne w użyciu. To istotne przy wyborze odpowiednich opatrunków włókninowych.

Zakupy w hurtowni gwarantują też dostęp do szerokiej gamy produktów, co umożliwia indywidualne dopasowanie kompresów włókninowych niejałowych do konkretnych potrzeb.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl