Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Producenci
Produkt dnia
Zielone Maski maseczka chirurgiczna TYP IIR 98% 50szt
Zielone Maski maseczka chirurgiczna TYP IIR 98% 50szt
14,00 zł 12,96 zł
szt.
Maska FFP3 z Zaworem certyfikowana 99% filtracji
Maska FFP3 z Zaworem certyfikowana 99% filtracji
7,00 zł 5,69 zł
szt.
Rękawiczki winylowo - nitrylowe bezpudrowe L 100szt
Rękawiczki winylowo - nitrylowe bezpudrowe L 100szt
25,00 zł 23,15 zł
szt.
Maska ochronna KN95 Maseczka na twarz
Maska ochronna KN95 Maseczka na twarz
0,70 zł 0,57 zł
szt.

 Wykorzystanie plastikowych pojemników na odpady medyczne

Placówki medyczne produkują dużą ilości odpadów medycznych, które wymagają specjalistycznego składowania. Dla danych placówek projektowanie są specjalistyczny typy plastikowych pojemników medycznych, które mają za cel wspierać przetwarzanie odpadów, bezpieczeństwo personelu i ergonomię pracy. Pojemniki medyczne projektowane są z myślą o ich wykorzystaniu, transporcie, sposobie utylizacji materiałów zakaźnych.

Odpowiednie składowanie odpadów medycznych jest bardzo ważne. W odpadach medycznych można spotkać nie tylko pozostałości po lekach, substancjach chemiczny, elementach wyposażenia lekarskiego (igły ,strzykawki, opatrunki itp.), zużytą odzież medyczna, ale także tkanki czy krew. Wszystko to musi zostać poddane selektywnej i precyzyjnej utylizacji. Zastosowanie czerwonych pojemników medycznych zmniejsza błędna segregację odpadów czy ryzyko ich powstawania.

Pojemnik na odpady medyczne 0,2l Pojemnik na odpady medyczne 0,2l
Producent: Plaspol
Cena: 2,50 zł (netto: 2,03 zł )
Pojemnik na odpady medyczne 0,7l Pojemnik na odpady medyczne 0,7l
Producent: Plaspol
Cena: 1,90 zł (netto: 1,54 zł )
Pojemnik na odpady medyczne 1l Pojemnik na odpady medyczne 1l
Producent: Plaspol
Cena: 2,30 zł (netto: 1,87 zł )
szt.
zobacz więcej
Pojemnik na odpady medyczne 2l Pojemnik na odpady medyczne 2l
Producent: Plaspol
Cena: 2,50 zł (netto: 2,03 zł )
szt.
zobacz więcej
Pojemnik na odpady medyczne 3,5l Pojemnik na odpady medyczne 3,5l
Producent: Plaspol
Cena: 4,90 zł (netto: 3,98 zł )
Pojemnik na odpady medyczne 5l Pojemnik na odpady medyczne 5l
Producent: Plaspol
Cena: 5,50 zł (netto: 4,47 zł )

Sprzęt do magazynowania odpadów medycznych znacząco zmniejsza możliwość pojawieniu się tego rodzaju odpadów na wysypiskach komunalnych i jednocześnie zmniejszone jest zagrożenie dla środowiska naturalnego. Niektóre odpady można ponownie wykorzystać i poddawane są procesowi recyclingu, a inne w bezpieczny sposób są utylizowane.

Bezpieczeństwo w utylizacji odpadów

Miejsca które mają styczność z materiałem ludzkim zaleca się zachowanie zwiększonej higieny, materiały zakaźne i odpady medyczne po zabiegu muszą być w bezpiecznym miejscu składowane. Gospodarowanie następuje w specjalnych koszach, które można spotkać w takich miejscach jak: przychodnie medyczne, laboratoria, salony kosmetyczne, salony tatuażu, kliniki weterynaryjna, gabinety stomatologiczne, apteki, sale zabiegowe i operacyjne.
Czerwone, plastikowe pojemniki na odpady medyczne są zbudowane w taki sposób, aby materiał zakaźny był w bezpieczny sposób zutylizowany i w pełnej higienie pracy. Proponowane produkty spełniają wszelki normy, wymagania i standardy, atesty takie jak PZH. Atesty same w sobie już dają gwarancję wysokiego poziomu wyboru . Utylizacja przebiega w sposób bezdotykowy, i w łatwy sposób pozbywamy się odpadów medycznych, odpadów szpitalnych. Pojemniki charakteryzują się kolorem czerwony i są znane z wytrzymałości, odporności na przekłucie przez igły, wstrząsy czy uderzenia.

Plaspol - wydajność i bezpieczeństwo produktów dla branży medycznej

Gospodarowanie odpadami w placówkach medycznych jest kluczowym elementem, dlatego też placówki te wymagają najwyższej jakości sprzętu, który gwarantuje bezpieczeństwo, wydajność oraz swobodę użytkowania.

Plaspol to producent pojemników medycznych, który wychodząc naprzeciw wymaganiom branży medycznej, w tym szczególnie ośrodkom medyczny, przestawia kilka typów plastikowych koszy z plastiku. Pojemniki różnią się miedzy sobą pojemnością wyrażoną w L, wysokością i średnicą górną i dolną. Dla pojemnika 0,7l  średnica wynosi 40mm i została wycięta do umożliwienia oddzielenia igły od strzykawki.

Pojemniki na odpady medyczne zaopatrzone są w etykietę z międzynarodowym znakiem ostrzegawczym i instrukcją użytkowania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl