Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Producenci

Prześcieradła jednorazowe, serwety, podkłady

Jednorazowa pościel, głównie prześcieradła jednorazowe medyczne są głównie używane w placówkach medycznych: w salach zabiegowych, szpitalach, gabinetach stomatologicznych, gabinetach lekarskich, a także w salonach kosmetycznych i gabinetach SPA. Podkłady bibułowe perforowane i serwety operacyjne również są często stosowane przez personel medyczny, a także serwety stomatologiczne mają za zadanie pomoc w utrzymaniu czystości w gabinetach.

Prześcieradła jednorazowe/podkłady/serwety

Włóknina SMS - materiał jednorazowy dla branży medycznej

Medyczne prześcieradła jednorazowe produkowane są z włókniny polipropylenowej i włókniny SMS ( Spunbond - Meltblown – Spunbond).  Nazwa materiału jest też odnajdywania pod różnymi, innymi skrótami nazwowymi, głównie przez zamienianie liter M i S. Litera M mówi o technologii meltblown ( rozdmuchiwanie płynnego polipropylenu, za sprawą którego powstają włókniste wstęgi). Litera  S odnosi się do materiału tworzonego w technologii spunbond (miękka, mocna włóknina nietkana oddychająca która może działać czy wysokich temperaturach).Przeplatanie pomiędzy warstwami S i M dają możliwość tworzenia szerokiej gamy produktów miękkich, lekkich, a zarazem mocnych tkanin do wytwarzania jednorazowych serwet stomatologicznych, serwer chirurgicznych i prześcieradeł medycznych włókninowych.

Poprawienie odporności na wilgotność, zabrudzenia, nadaniu włókninie odpowiedniego kształt i formy możemy uzyskać poprzez wykorzystanie tkanin SMS. Często tak tkanina łączona jest z folią, bibułą i innymi materiałami.

Gdzie przydają się prześcieradła jednorazowe?

Prześcieradła jednorazowe znajdują szerokie zastosowanie w wielu środowiskach medycznych, co czyni je niezbędnym elementem w asortymencie hurtowni medycznych. Są one szczególnie przydatne w szpitalach, klinikach, gabinetach lekarskich i innych placówkach zdrowia, gdzie wysoki standard higieny jest priorytetem.

Prześcieradła jednorazowe są idealne do użycia w salach operacyjnych, na oddziałach szpitalnych, w gabinetach zabiegowych oraz w miejscach, gdzie pacjenci często się zmieniają. Zapewniają one jednorazowe, sterylne środowisko, co jest kluczowe w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się infekcji i zapewnieniu czystości.

Korzystanie z prześcieradeł jednorazowych jest również wygodne i efektywne kosztowo. Umożliwiają one szybką oraz łatwą zmianę pościeli pomiędzy pacjentami, co jest szczególnie ważne w środowiskach o dużym obciążeniu, takich jak szpitale. Hurtownie medyczne, oferując prześcieradła jednorazowe, zapewniają placówkom medycznym praktyczne, a także higieniczne rozwiązanie, które jest niezbędne w codziennej praktyce medycznej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl