Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Producenci
Produkt dnia
Impregum Penta Soft 300ml + 60ml
Impregum Penta Soft 300ml + 60ml
555,00 zł 513,89 zł
szt.
Maska maseczka chirurgiczna TYP II EN14683 50szt.
Maska maseczka chirurgiczna TYP II EN14683 50szt.
6,00 zł 5,56 zł
szt.

Nici (szwy) chirurgiczne

Nici chirurgiczne, nazywane są również przez wytwórców szwami, wchodzą w skład podstawowych materiałów chirurgicznych, niezastąpionych w czynnościach zaopatrywania ran wewnątrz organizmu człowieka oraz ran zewnętrznych do których dochodzi wyniku przerwania jednolitości skóry i głębszych warstw ciała. Zastosowanie szwu pozwala zbliżyć przerwane tkanki, co prowadzi do przyspieszenia gojenia się rany. Niewielki rany, w których nie doszło do utraty tkanki lub ran większych, ale takich, w których brzegi nie zostały uszkodzone (rany operacyjne wykonane przez specjalistę) nawet jeśli wymagają wsparcia polegającego na założeniu szwów czy sklejeniu specjalistycznymi plastrami chirurgicznymi, zrastają się przez rychłozrost. Szycie ran jest czynnością priorytetową w procesie leczenia, przyspiesza gojenie rany, wpływa na wygląd estetyczny, są mniej widoczne i regularne blizny. Personel medyczny podczas używania nici chirurgicznych kładą szczególny nacisk na sterylność wykonywanych zabiegów jak również sami używają rękawiczek medycznych do nie zainfekowania rany pacjenta.

Szwy chirurgiczne

Podstawowe rodzaje nici chirurgicznych: wchłanialne i niewchłanialne

Sklep AroMed posiada w sprzedaży dwie grupy nici chirurgicznych, które różnią się od siebie trwałością i budową: 

  • nici chirurgiczne wchłanialne (rozpuszczalne) –produkowane z surowców syntetycznych (plecione, oparte na kwasie poliglikolowym oraz monofilamentowe wytwarzane w oparciu o poliglekapron i polidioksanon), wśród których wyróżnia się materiały o różnych okresach podtrzymywania (od 10 do nawet 90 dni), 

Nici chirurgiczne wchłanialne multifilamentowe firmy Atramat. Wytwarzane są w dwóch wersjach, oznaczonych skrótami PGA (na bazie kwasu poliglikolowego) i PGLA (na bazie kwasu poliglikolowego i kwasu mlekowego). Szwy chirurgiczne PGA charakteryzują się czasem wchłaniania w przedziale 60-90 dni, natomiast szwy PGLA rozpuszczają się w granicach 56-70 dni po aplikacji.

  • nici chirurgiczne niewchłanialne (nierozpuszczalne) – nici monofilamentowe i multifilamentowe wytwarzane z materiałów nierozpuszczalnych, które wymagają usunięcia po zakończeniu leczenia lub pozostawienia w organizmie (aplikacja permanentna).

Nici chirurgiczne nierozpuszczalne są produkowane przez firmę Amifil nici chirurgiczne monofilamentowe, barwione na kolor niebieski. Produkt charakteryzuje się dużą gładkością i odpornością na rozciąganie. Nici dostarczane są w odcinkach wraz igłami atraumatycznymi różnych typów.

Jakie są różnice w stosowaniu nici chirurgicznych monolitycznych (monofilamentowych) i plecionek (multifilamentowych)?

Proponując nici chirurgiczne hurtownia AroMed zapewnia sprzedaż sprawdzonych i różnorodnych materiałów monofilamentowych i multifilamentowych. Prezentuje kontrahentom szwy w obu wymienionych rodzajach, np. monofilamentowe nici chirurgiczne niewchłanialne NYLON Atramat.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl