Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Producenci

Cewniki urologiczne i akcesoria do cewnikowania

Pacjenci mający problemy z swobodnym przemieszczaniem się, nieprzytomni oraz oczekujący na operację poddawani są zabiegom cewnikowania. Dodatkową grupę pacjentów u których konieczne jest cewnikowanie stanowią pacjenci u których doszło do zatrzymania lub nietrzymania moczu. Cewnikowanie stosuje się również w czasie diagnozowania i leczenia chorób układu moczowego, gdy ważne jest ustalenie dokładnej ilości wydalanego moczu i prowadzenie systematycznych badań chemicznych i bakteriologicznych.

Hurtownia AroMed oferuje wszystkie produkty medyczne niezbędne do przeprowadzenia cewnikowania. Przedstawiamy kilka typów cewników urologicznych, pojemniki i worki do zbiórki moczu oraz środki neutralizujące bolesność zabiegu. Oferujemy też w ciągłej sprzedaży worki do lewatywy.

Urologia

Cewnik Foleya silikonowany Cewnik Foleya silikonowany
Producent: Covidien
Cena:

2,50 zł

Cena netto: 2,31 zł

Cewnik Nelaton 50szt. Cewnik Nelaton 50szt.
Producent: Zarys
Cena:

33,00 zł

Cena netto: 30,56 zł

Cewnik Tiemann Cewnik Tiemann
Producent: Zarys
Cena:

1,10 zł

Cena netto: 1,02 zł

Pojemnik tulipan do dobowej zbiórki moczu 2L Pojemnik tulipan do dobowej zbiórki moczu 2L
Producent: Kamed
Cena:

11,00 zł

Cena netto: 10,19 zł

Wieszak do worków na mocz Wieszak do worków na mocz
Producent: Zarys
Cena:

1,00 zł

Cena netto: 0,93 zł

Worek do lewatywy 1500ml Worek do lewatywy 1500ml
Producent: Conall
Cena:

2,30 zł

Cena netto: 2,13 zł

Worek do zbiórki moczu na nogę 1000ml Worek do zbiórki moczu na nogę 1000ml
Producent: Zarys
Cena:

4,10 zł

Cena netto: 3,80 zł

Worek do zbiórki moczu na nogę 500ml Worek do zbiórki moczu na nogę 500ml
Producent: Zarys
Cena:

3,50 zł

Cena netto: 3,24 zł

Worek do zbiórki moczu na nogę 600ml Worek do zbiórki moczu na nogę 600ml
Producent: Zarys
Cena:

3,70 zł

Cena netto: 3,43 zł

Worek do zbiórki moczu na nogę 900ml Worek do zbiórki moczu na nogę 900ml
Producent: Zarys
Cena:

3,80 zł

Cena netto: 3,52 zł

Zatyczka do cewnika SPIGOT-II sterylna Zatyczka do cewnika SPIGOT-II sterylna
Producent: Zarys
Cena:

0,85 zł

Cena netto: 0,79 zł

Czym różni się cewnik urologiczny Nelatona od cewnika Foleya, Pezzera i Tiemanna?

Większość cewników dostępnych na rynku jest podobnie zbudowana: - rurka wykonana z elastycznego materiału, najczęściej lateksu, silikonu lub specjalnego PCV. W celu przeprowadzenia cewnikowania, personel medyczny wprowadza rurkę do cewki moczowej, a następnie do pęcherza. Cewniki możemy kupić o różnych średnicach, co umożliwia odpowiednie dopasowanie do anatomii konkretnego pacjenta.

Zasadnicze różnice w budowie cewników polegają na ukształtowaniu zakończenia cewnika (części trafiającej do pęcherza) oraz liczbie kanałów. Urologiczny Cewnik Nelatona, a także cewniki Pezzera i Tiemanna to elastyczne, jednokanałowe rurki z obłą końcówką z otworami (po bokach), przez które mocz może dostać się do wnętrza przewodu cewnika. Cewnik Nalatona odznacza się prostą budową i podwyższoną elastycznością – jest najczęściej akcesorium jednorazowego użytku. Cewnik Pezzera wyróżnia się rozwidlonym zakończeniem, które pozwala mu utrzymywać się w pęcherzu i nie wysuwać w trakcie oddawania moczu czy pod wpływem ruchów pacjenta i zmiany napięcia tkanek. Stosowany jest głównie u pacjentów przechodzących rekonwalescencję po operacjach i zabiegach chirurgicznych. Cewnik Tiemanna, dzięki zwężeniu i wygięciu końcówki, może być z powodzeniem stosowany u pacjentów ze zwężonymi drogami moczowymi, np. na skutek ucisku wywieranego przez przerośnięty chorobowo gruczoł krokowy (prostata). Najbardziej uniwersalnym i powszechnie stosowanym akcesorium do długotrwałego odprowadzania moczu jest cewnik Foleya. Na końcówce wprowadzanej do pęcherza moczowego posiada balonik, który po napełnieniu wodą stanowi skuteczne zabezpieczenie przed wysuwaniem się cewnika z dróg moczowych. Cewnik Foleya łatwo rozpoznać po rozwidleniu: jedno ramię jest wyprowadzeniem przewodu do ściągania moczu, w drugim znajduje się zawór przewodu doprowadzającego ciecz do balonika. Prosty w obsłudze i ergonomiczny, bez dolegliwości może utrzymywany w drogach moczowych przez kilka tygodni, a nawet miesięcy (zależnie od rodzaju materiału, z którego został wykonany).

Pojemniki na mocz: foliowy worek do zbiórki moczu na nogę i do zawieszenia

Mocz odprowadzany jest z pęcherza za pomocą cewnika do specjalnych pojemników: w przypadku pacjentów mogących poruszać się samodzielnie, stosuje się worek do zbiórki moczu na nogę. Przy użyciu takiego worka pacjent może się swobodnie poruszać i jednocześnie skrupulatnie kontrolować ilość i jakość wydalanego moczu. Worki zawieszane na wieszaku przy łóżku stosowane są dla pacjentów leżących, często są to worki o większej pojemności niż dla pacjentów mobilnych. 

Jak zmniejszyć dyskomfort pacjenta w trakcie cewnikowania?

Cewnikowanie zazwyczaj wiąże się z dyskomfortem lub lekkim bólem, penetracja cewnika w przewód moczowy powoduje negatywne wspomnienia. Dodatkowo bardzo często wprowadzanie cewnika - ciała obcego do organizmu, niesie za sobą ryzyko zakażeń bakteryjnych. W celu ograniczenia pacjentowi bólu, dyskomfortu i niemiłych przeżyć oraz wyhamowania rozwoju drobnoustrojów zabieg cewnikowania wykonuje się przy użyciu profesjonalnych lubrykantów ze środkami znieczulającymi. Takim lubrykantem jest Dispogel 6 ml – znieczulający żel do cewnikowania, posiadający w swoim składzie lidokainę (środek znieczulający) oraz chlorheksydynę (silny antyseptyk). Preparat nie stwarza problemów w aplikacji, rekomendowany jest także do stosowania podczas zabiegów kolonoskopii i endoskopii.

Kiedy cewnik urologiczny jest niezbędny?

Cewniki urologiczne są niezbędne w wielu sytuacjach medycznych, szczególnie w diagnostyce i leczeniu problemów z układem moczowym. Cewniki urologiczne są powszechnie stosowane w szpitalach, klinikach i gabinetach urologicznych.

Te przyrządy do cewnikowania są ważne w przypadkach, gdy pacjent ma trudności z naturalnym oddawaniem moczu, co może być spowodowane różnymi przyczynami, takimi jak blokada w drogach moczowych, operacje na układzie moczowym, uszkodzenie nerwów kontrolujących pęcherz czy poważne choroby, takie jak nowotwory prostaty.

Cewniki urologiczne są również stosowane w celach diagnostycznych, na przykład podczas cystoskopii, gdzie lekarz musi zbadać wnętrze pęcherza moczowego. Pozwalają na zebranie próbek moczu bezpośrednio z pęcherza do badań laboratoryjnych, co jest istotne w diagnozowaniu infekcji i innych stanów.

W hurtowni medycznej AroMed znajdziesz szeroki wybór cewników urologicznych, które świetnie się sprawdzają podczas wielu procedur medycznych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl