Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Producenci
Produkt dnia
Impregum Penta Soft 300ml + 60ml
Impregum Penta Soft 300ml + 60ml

555,00 zł

513,89 zł

szt.
Maska maseczka chirurgiczna TYP II EN14683 50szt.
Maska maseczka chirurgiczna TYP II EN14683 50szt.

6,00 zł

5,56 zł

szt.

Akcesoria do cewnikowania

Pacjenci mający problemy z swobodnym przemieszczaniem się, nieprzytomni oraz oczekujący na operację poddawani są zabiegom cewnikowania. Dodatkową grupę pacjentów u których konieczne jest cewnikowanie stanowią pacjenci u których doszło do zatrzymania lub nietrzymania moczu. Cewnikowanie stosuje się również w czasie diagnozowania i leczenia chorób układu moczowego, gdy ważne jest ustalenie dokładnej ilości wydalanego moczu i prowadzenie systematycznych badań chemicznych i bakteriologicznych.

Hurtownia AroMed oferuje wszystkie produkty medyczne niezbędne do przeprowadzenia cewnikowania. Przedstawiamy kilka typów cewników urologicznych, pojemniki i worki do zbiórki moczu oraz środki neutralizujące bolesność zabiegu. Oferujemy też w ciągłej sprzedaży worki do lewatywy.

Urologia

Cewnik Foleya silikonowany Cewnik Foleya silikonowany
Producent: Covidien
Cena:

2,50 zł

Cena netto: 2,31 zł

szt.
zobacz więcej
Cewnik Nelaton 50szt. Cewnik Nelaton 50szt.
Producent: Zarys
Cena:

33,00 zł

Cena netto: 30,56 zł

szt.
zobacz więcej
Cewnik Tiemann Cewnik Tiemann
Producent: Zarys
Cena:

1,10 zł

Cena netto: 1,02 zł

szt.
zobacz więcej
Cewnik urologiczny Foleya Foley 100% silikon Zarys Cewnik urologiczny Foleya Foley 100% silikon Zarys
Producent: Zarys
Cena:

13,50 zł

Cena netto: 12,50 zł

szt.
zobacz więcej
DISPOGEL - ZNIECZULAJĄCY ŻEL DO CEWNIKOWANIA 11ml DISPOGEL - ZNIECZULAJĄCY ŻEL DO CEWNIKOWANIA 11ml
Producent: Zarys
Cena:

9,50 zł

Cena netto: 8,80 zł

szt.
zobacz więcej
DISPOGEL - ZNIECZULAJĄCY ŻEL DO CEWNIKOWANIA 6ml DISPOGEL - ZNIECZULAJĄCY ŻEL DO CEWNIKOWANIA 6ml
Cena:

6,80 zł

Cena netto: 6,30 zł

szt.
zobacz więcej
Pojemnik tulipan do dobowej zbiórki moczu 2L Pojemnik tulipan do dobowej zbiórki moczu 2L
Producent: Kamed
Cena:

11,00 zł

Cena netto: 10,19 zł

szt.
zobacz więcej
Wieszak do worków na mocz Wieszak do worków na mocz
Producent: Zarys
Cena:

1,00 zł

Cena netto: 0,93 zł

szt.
zobacz więcej
Worek do dobowej zbiórki moczu 2l, z zaworem T, sterylny 10szt Worek do dobowej zbiórki moczu 2l, z zaworem T, sterylny 10szt
Producent: Zarys
Cena:

15,99 zł

Cena netto: 14,81 zł

szt.
zobacz więcej
Worek do lewatywy 1500ml Worek do lewatywy 1500ml
Producent: Conall
Cena:

2,30 zł

Cena netto: 2,13 zł

szt.
zobacz więcej
Worek do zbiórki moczu na nogę 1000ml Worek do zbiórki moczu na nogę 1000ml
Producent: Zarys
Cena:

4,10 zł

Cena netto: 3,80 zł

szt.
zobacz więcej
Worek do zbiórki moczu na nogę 500ml Worek do zbiórki moczu na nogę 500ml
Producent: Zarys
Cena:

3,50 zł

Cena netto: 3,24 zł

szt.
zobacz więcej
Worek do zbiórki moczu na nogę 600ml Worek do zbiórki moczu na nogę 600ml
Producent: Zarys
Cena:

3,70 zł

Cena netto: 3,43 zł

szt.
zobacz więcej
Worek do zbiórki moczu na nogę 900ml Worek do zbiórki moczu na nogę 900ml
Producent: Zarys
Cena:

3,80 zł

Cena netto: 3,52 zł

szt.
zobacz więcej
Zatyczka do cewnika SPIGOT-II sterylna Zatyczka do cewnika SPIGOT-II sterylna
Producent: Zarys
Cena:

0,85 zł

Cena netto: 0,79 zł

szt.
zobacz więcej

Czym różni się cewnik urologiczny Nelatona od cewnika Foleya, Pezzera i Tiemanna?

Większość cewników dostępnych na rynku jest podobnie zbudowana: - rurka wykonana z elastycznego materiału, najczęściej lateksu, silikonu lub specjalnego PCV. W celu przeprowadzenia cewnikowania, personel medyczny wprowadza rurkę do cewki moczowej, a następnie do pęcherza. Cewniki możemy kupić o różnych średnicach, co umożliwia odpowiednie dopasowanie do anatomii konkretnego pacjenta.

Zasadnicze różnice w budowie cewników polegają na ukształtowaniu zakończenia cewnika (części trafiającej do pęcherza) oraz liczbie kanałów. Cewnik urologiczny Nelatona, a także cewniki Pezzera i Tiemanna to elastyczne, jednokanałowe rurki z obłą końcówką z otworami (po bokach), przez które mocz może dostać się do wnętrza przewodu cewnika. Cewnik Nalatona odznacza się prostą budową i podwyższoną elastycznością – jest najczęściej akcesorium jednorazowego użytku. Cewnik Pezzera wyróżnia się rozwidlonym zakończeniem, które pozwala mu utrzymywać się w pęcherzu i nie wysuwać w trakcie oddawania moczu czy pod wpływem ruchów pacjenta i zmiany napięcia tkanek. Stosowany jest głównie u pacjentów przechodzących rekonwalescencję po operacjach i zabiegach chirurgicznych. Cewnik Tiemanna, dzięki zwężeniu i wygięciu końcówki, może być z powodzeniem stosowany u pacjentów ze zwężonymi drogami moczowymi, np. na skutek ucisku wywieranego przez przerośnięty chorobowo gruczoł krokowy (prostata). Najbardziej uniwersalnym i powszechnie stosowanym akcesorium do długotrwałego odprowadzania moczu jest cewnik Foleya. Na końcówce wprowadzanej do pęcherza moczowego posiada balonik, który po napełnieniu wodą stanowi skuteczne zabezpieczenie przed wysuwaniem się cewnika z dróg moczowych. Cewnik Foleya łatwo rozpoznać po rozwidleniu: jedno ramię jest wyprowadzeniem przewodu do ściągania moczu, w drugim znajduje się zawór przewodu doprowadzającego ciecz do balonika. Prosty w obsłudze i ergonomiczny, bez dolegliwości może utrzymywany w drogach moczowych przez kilka tygodni, a nawet miesięcy (zależnie od rodzaju materiału, z którego został wykonany).

Pojemniki na mocz: foliowy worek do zbiórki moczu na nogę i do zawieszenia

Mocz odprowadzany jest z pęcherza za pomocą cewnika do specjalnych pojemników: w przypadku pacjentów mogących poruszać się samodzielnie, stosuje się worek do zbiórki moczu na nogę. Przy użyciu takiego worka pacjent może się swobodnie poruszać i jednocześnie skrupulatnie kontrolować ilość i jakość wydalanego moczu. Worki zawieszane na wieszaku przy łóżku stosowane są dla pacjentów leżących, często są to worki o większej pojemności niż dla pacjentów mobilnych. 

Jak zmniejszyć dyskomfort pacjenta w trakcie cewnikowania?

Cewnikowanie zazwyczaj wiąże się z dyskomfortem lub lekkim bólem, penetracja cewnika w przewód moczowy powoduje negatywne wspomnienia. Dodatkowo bardzo często wprowadzanie cewnika - ciała obcego do organizmu, niesie za sobą ryzyko zakażeń bakteryjnych. W celu ograniczenia pacjentowi bólu, dyskomfortu i niemiłych przeżyć oraz wyhamowania rozwoju drobnoustrojów zabieg cewnikowania wykonuje się przy użyciu profesjonalnych lubrykantów ze środkami znieczulającymi. Takim lubrykantem jest NEO GEL – znieczulający żel do cewnikowania, posiadający w swoim składzie lidokainę (środek znieczulający) oraz chlorheksydynę (silny antyseptyk). Preparat nie stwarza problemów w aplikacji, rekomendowany jest także do stosowania podczas zabiegów kolonoskopii i endoskopii.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl