Opcje przeglądania
Nowość
Promocja
Producenci

Materiały i urządzenia wykorzystywane w  endodoncji

Sklep Aromed ma w sprzedaży materiały i urządzenia do endodoncji. Przedstawia narzędzia i środki chemiczne, które pozwalają na szybkie i bezpieczne przeprowadzenie następnych etapów leczenia kanałowego: począwszy od dokładnego usunięcia miazgi zęba, przez udrożnienie, wygładzenie kanału oraz jego szczelne zabezpieczenie. 

Lekarze stomatolodzy w swojej pracy wykorzystują endometry, które pozwalają dokładnie zlokalizować wierzchołek korzenia zęba oraz określić roboczą głębokość kanału zębowego. Ważną czynnością przed przystąpieniem do leczenia kanałowego jest RTG zęba. Na podstawie zdjęcia można ustalić zainfekowany obszar, liczbę kanałów przeznaczonych do leczenia oraz ich przebieg i wygląd. 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Do czego używane są pilniki endodontyczne?

Pierwszym etapem leczenia jest usunięcie zainfekowanego obszaru chorej miazgi  poprzez jej zatrucie (dewitalizacja) lub odpowiednie znieczulenie. Zastosowanie odpowiedniego leczenia pozwoli  usunąć miazgę bez nieprzyjemnych doświadczeń dla pacjenta. Do oczyszczania kanału służą specjalistyczne pilniki endodontyczne oferowane prze Aromed: pozwalają usunąć zmienioną chorobowo tkankę i opracować kanał zęba. Pilnik jest tępo zakończony, aby nie doszło do uszkodzenia ściany zęba. Oczyszczanie polega na dociskaniu i wysuwaniu pilnika z kanału. Kanał bardzo zakrzywiony i zwapniony udrażnia się perfekcyjnie pilnikiem C-Pilot. Wykonywane są z hartowanej stali, bardzo odpornej na złamania i odkształcenia.

Do leczenia bardziej skomplikowanych kanałów idealnie się sprawdzają narzędzia kanałowe Protaper Next. Pilniki o prostokątnym przekroju zapewniają im pełzający i kołyszący ruch w kanale zębowym. Doskonały stop niklowo-tytanowy odporny jest na pękanie na skutek intensywnego używania. Natomiast do leczenia wąskich i krętych kanałów zębowych mają zastosowanie elastyczne pilniki maszynowe Protaper Gold, które bez problemów dopasowują się do wszelkich krzywizn kanału. Pilniki maszynowe oferowane przez Aromed nie kontrują się i nie łamią nawet w wąskich szczelinach kanałowych.

Do oczyszczonego i poszerzonego kanału zębowego należy wprowadzić środki chemiczne, które pozwalają pozbyć się bakterii oraz resztek miazgi. Znanym środkiem do płukania kanałów korzeniowych jest kwas cytrynowy 40%.

Ćwieki z gutaperki oraz wkłady z włókna szklanego

Aromed oferuje uszczelniacze do kanałów zębowych, z najbardziej popularnymi ćwiekami z gutaperki. Przedstawiamy też spreadery stomatologiczne, czyli rozpychacze do ćwieków z gutaperki. Ostatnim etapem leczenia kanałowego jest odbudowa korony, powierzchni bocznych lub nawet całego zęba. Przy mniejszych ubytkach wystarczy kompozytowe wypełnienie światłoutwardzalne czyli tzw. białe plomby dentystyczne to obecnie najpopularniejsze materiały do wypełniania ubytków w zębach lub amalgamatowe. Z chwilą utraty dwóch lub trzech powierzchni zęba do odbudowy stosowane jest wzmocnienie wypełnienia. Sprawdzonym wzmocnieniem mogą być wkłady z włókna szklanego. Nasz  sklep oferuje cenione przez lekarzy stomatologów koronowo-korzeniowe wkłady z włókna szklanego Olipost.

Szczególnie duże ubytki leczy się stosując ćwieki okołomiazgowe, które stanowią rusztowanie dla wypełnień stomatologicznych. Aromed oferuje doskonałe ćwieki tytanowe w zestawie z wiertłami: Ćwieki okołomiazgowe (NORDIN) Zestaw wykonanych z czystego tytanu 12 ćwieków o średnicy 0,60 mm lub 0,75mm z wiertłem ma kątnicę. Ćwieki przeznaczone do długotrwałej odbudowy twardych tkanek zęba przy użyciu nowoczesnych materiałów wypełnieniowych. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl