Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Producenci

Preparaty do fluoryzacji zębów

Przedstawiamy Państwu ofertę środków do fluoryzacji zębów dla osób dorosłych jak i dla dzieci. Głównymi celami stosowania ich jest ukojenie, a także całkowite zniwelowanie nadwrażliwości zębów oraz ochrona szkliwa - zapobieganie rozwoju próchnicy. Fluoryzacja najczęściej wykonywana jest u dzieci oraz młodzieży. Szybko rosnące zęby mleczne oraz młode zęby stałe, w szczególności są narażone na działanie bakterii. Zabezpieczone szkliwo preparatami z fluorem stanowi tarczę przed drobnoustrojami i pozwala utrzymać zdrową kondycję zębów. Najbardziej popularna jest jest fluoryzacja egzogenna (aplikacja substancji z fluorem na powierzchnię zębów) oraz fluoryzacja endogenna czyli  doustne przyjmowanie preparatów fluorowych w formie tabletek lub kropli.

Fluoryzacja

Admira Protect 4,5ml Admira Protect 4,5ml
Producent: Voco
Cena:

520,00 zł

Cena netto: 481,48 zł

Admira Protect SingleDose 1szt. Admira Protect SingleDose 1szt.
Producent: Voco
Cena:

9,00 zł

Cena netto: 8,33 zł

Flairesse pianka 125g Flairesse pianka 125g
Producent: DMG
Cena:

240,00 zł

Cena netto: 222,22 zł

Fluor Defender 1szt. Fluor Defender 1szt.
Producent: Cerkamed
Cena:

10,50 zł

Cena netto: 9,72 zł

Fluorodose 0,3ml Fluorodose 0,3ml
Producent: Centrix
Cena:

5,00 zł

Cena netto: 4,63 zł

GC Pasta Tooth Mousse 35 ml GC Pasta Tooth Mousse 35 ml
Producent: GC
Cena:

66,00 zł

Cena netto: 61,11 zł

Łyzki jednorazowe do fluoryzacji 100szt Łyzki jednorazowe do fluoryzacji 100szt
Producent: Dentaline
Cena:

69,00 zł

Cena netto: 63,89 zł

Mi Paste Plus - płynne szkliwo z fluorem 35ml Mi Paste Plus - płynne szkliwo z fluorem 35ml
Producent: GC
Cena:

74,00 zł

Cena netto: 68,52 zł

Shield Force Plus 3ml Shield Force Plus 3ml
Producent: Tokuyama
Cena:

310,00 zł

Cena netto: 287,04 zł

Tubulicid Blue 100ml Tubulicid Blue 100ml
Cena:

80,00 zł

Cena netto: 74,07 zł

Jak działają lakiery do fluoryzacji?

Preparaty do fluoryzacji występują pod postacią past, płynów, lakierów i pianek . Najpopularniejsze i najchętniej używane są lakiery do fluoryzacji. O ich rozpowszechnieniu zadecydowała łatwość aplikacji. Lakiery tworzą ochronną powłokę na powierzchni szkliwa, która etapowo uwalnia fluor. Najpopularniejszym lakierem do profesjonalnej fluoryzacji zębów jest Fluor Protector S. Posiada dużą zawartością fluoru, którego stężenie wzrasta czterokrotnie po zaaplikowaniu na szkliwo i wyschnięciu lakieru.  Fluor Protector S jest preparatem bezbarwnym, co wyklucza ryzyko przebarwień. Dzięki łatwej aplikacji aplikacji, dobrze dociera do przestrzeni międzyzębowych. Dużym znaczeniem na jego popularność ma również smak, który ułatwia aplikowanie u dzieci. Lakier do fluoryzacji zapobiega nadwrażliwości zębów oraz chroni szkliwo przed  kariogennymi kwasami. Zalecany jest po zabiegach oczyszczania i po procesie związanym z wybielanie zębów.

Pasty do fluoryzacji: płynne szkliwo GC Tooth Mousse i płynny fluor GC Mi Paste Plus

Pasty do fluoryzacji mają przyjemny zapach oraz owocowe smaki. Takim preparatem jest płynne szkliwo GC Tooth Mousse. Pasta posiada innowacyjną formułę RECALDENT, która dostarcza fosforanu i bioaktywnego wapnia. Preparat zbiera się na płytce nazębnej, błonce nabytej (pożywka i siedlisko dla bakterii) i tkankach miękkich. Neutralizuje kwasy wytwarzane przez bakterie, co prowadzi do ochrony zębów przed próchnicą.

Rozwinięciem formuły GC Tooth Mousse jest GC Mi Paste Plus – płynny fluor. Wyróżnia się efektywnością wnikania i uwalniania fluoru w szkliwo zębów. Bezcukrowy preparat, który jest oparty na wodzie hamuje demineralizację szkliwa oraz służy jego wzmacnianiu.  Obniża poziom nadwrażliwości zębów poprzez zamykanie kanałów w zębinie. Mi Paste Plus powoduje wrażenie czystości zębów i gładkości szkliwa. Również pozwala na utrzymanie właściwego pH w jamie ustnej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl