Opcje przeglądania
Nowość
Promocja
Producenci

Preparaty do fluoryzacji zębów

Przedstawiamy Państwu ofertę środków do fluoryzacji zębów dla osób dorosłych jak i dla dzieci. Głównymi celami stosowania ich jest ukojenie, a także całkowite zniwelowanie nadwrażliwości zębów oraz ochrona szkliwa - zapobieganie rozwoju próchnicy. Fluoryzacja najczęściej wykonywana jest u dzieci oraz młodzieży. Szybko rosnące zęby mleczne oraz młode zęby stałe, w szczególności są narażone na działanie bakterii. Zabezpieczone szkliwo preparatami z fluorem stanowi tarczę przed drobnoustrojami i pozwala utrzymać zdrową kondycję zębów. Najbardziej popularna jest jest fluoryzacja egzogenna (aplikacja substancji z fluorem na powierzchnię zębów) oraz fluoryzacja endogenna czyli  doustne przyjmowanie preparatów fluorowych w formie tabletek lub kropli.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Jak działają lakiery do fluoryzacji?

Preparaty do fluoryzacji występują pod postacią past, płynów, lakierów i pianek . Najpopularniejsze i najchętniej używane są lakiery do fluoryzacji. O ich rozpowszechnieniu zadecydowała łatwość aplikacji. Lakiery tworzą ochronną powłokę na powierzchni szkliwa, która etapowo uwalnia fluor. Najpopularniejszym lakierem do profesjonalnej fluoryzacji zębów jest Fluor Protector S. Posiada dużą zawartością fluoru, którego stężenie wzrasta czterokrotnie po zaaplikowaniu na szkliwo i wyschnięciu lakieru.  Fluor Protector S jest preparatem bezbarwnym, co wyklucza ryzyko przebarwień. Dzięki łatwej aplikacji aplikacji, dobrze dociera do przestrzeni międzyzębowych. Dużym znaczeniem na jego popularność ma również smak, który ułatwia aplikowanie u dzieci. Lakier do fluoryzacji zapobiega nadwrażliwości zębów oraz chroni szkliwo przed  kariogennymi kwasami. Zalecany jest po zabiegach oczyszczania i po procesie związanym z wybielanie zębów.

Pasty do fluoryzacji: płynne szkliwo GC Tooth Mousse i płynny fluor GC Mi Paste Plus

Pasty do fluoryzacji mają przyjemny zapach oraz owocowe smaki. Takim preparatem jest płynne szkliwo GC Tooth Mousse. Pasta posiada innowacyjną formułę RECALDENT, która dostarcza fosforanu i bioaktywnego wapnia. Preparat zbiera się na płytce nazębnej, błonce nabytej (pożywka i siedlisko dla bakterii) i tkankach miękkich. Neutralizuje kwasy wytwarzane przez bakterie, co prowadzi do ochrony zębów przed próchnicą.

Rozwinięciem formuły GC Tooth Mousse jest GC Mi Paste Plus – płynny fluor. Wyróżnia się efektywnością wnikania i uwalniania fluoru w szkliwo zębów. Bezcukrowy preparat, który jest oparty na wodzie hamuje demineralizację szkliwa oraz służy jego wzmacnianiu.  Obniża poziom nadwrażliwości zębów poprzez zamykanie kanałów w zębinie. Mi Paste Plus powoduje wrażenie czystości zębów i gładkości szkliwa. Również pozwala na utrzymanie właściwego pH w jamie ustnej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl