Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Producenci

Leki przeciwzapalne na zęby

Oferujemy w naszej hurtowni leki przeciwzapalne na zęby mające zastosowanie w trakcje leczenia endodontyczego. Jest tu głównie mowa o preparatach przeznaczonych do zapobiegania stanom zapalnym i leczenia zmienionej chorobą miazgi zęba. Przykładem znanego środka przeciwzapalnego jest Eugenol. Olejek z goździków to główny składnik płynu, który ma moce właściwości odkażające. Z tego powodu wykorzystywany jest do robienia tymczasowych mas uszczelniających kanał korzeniowy zęba. Powszechnie znanym związkiem odkażającym jest również tlenek cynku.

Leki

Alveogyl Alveogyl
Producent: Septodont
Cena:

166,00 zł

Cena netto: 153,70 zł

Biopulp 10g Biopulp 10g
Producent: Chema
Cena:

22,00 zł

Cena netto: 20,37 zł

Endogel 5,5g Endogel 5,5g
Cena:

39,00 zł

Cena netto: 36,11 zł

Endosal 10g Endosal 10g
Producent: Chema
Cena:

17,00 zł

Cena netto: 15,74 zł

Eugenol 10g Eugenol 10g
Producent: VETOS
Cena:

14,50 zł

Cena netto: 13,43 zł

Gutap 10ml Gutap 10ml
Producent: Chema
Cena:

22,00 zł

Cena netto: 20,37 zł

Jodoform 30g Jodoform 30g
Producent: VETOS
Cena:

59,00 zł

Cena netto: 54,63 zł

Kamfenol 20ml Kamfenol 20ml
Producent: VETOS
Cena:

26,00 zł

Cena netto: 24,07 zł

TCA dent 10ml TCA dent 10ml
Producent: Cerkamed
Cena:

64,00 zł

Cena netto: 59,26 zł

Komfenol jest preparatem o silnym działaniu odkażającym. Powodować może również lekkie działanie przeciwbólowe. Jest klasycznym preparatem do leczenia zębów z zainfekowanymi kanałami korzeniowymi. Zakażone miazgi leczy się też za pomocą produktu Jodoform. W kontakcie z wilgotnymi tkankami wypuszcza jod, który powoduje wysuszanie i odkażenie. Jodoform sprawdza się również w wysuszaniu wysięku w kanale zębowym. Wykorzystać go również można do owrzodzeń, do punktowego znieczulenia oraz tamowania małych krwotoków. Silne wysuszanie wykazuje również preparat Biopulp. To produkt wodorotlenkowo-wapniowy, który ma wiele zastosowań w endodoncji, jak również w leczeniu mlecznych zębów.

Preparaty wspomagające udrażnianie kanałów korzeniowych

Przedstawiamy preparaty, które usprawniają mechaniczne udrażnianie kanałów zębowych. Do tego celu używa się między innymi zjawisko chelatowania, to znaczy reakcji z mineralnymi składnikami twardych tkanek zęba. Rezultatem tego jest rozmiękczenie powierzchowne zęba, co sprawia, że łatwiejsze jest opracowywanie kanału korzeniowego. Działanie chelatujące mają preparaty Endosal i Endogel.

Szczególną zaletę posiada Gutap, to olejek eukaliptusowy, który zmiękcza i rozpuszcza gutaperkę. Preparat jest używany do usuwania stwardniałych ćwieków z gutaperki. Jest bardzo użyteczny do oczyszczania mocno zakrzywionych kanałów korzeniowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl