Opcje przeglądania
Nowość
Promocja
Producenci

Piaski stomatologiczne

Prezentujemy piaski stomatologiczne do piaskowania zębów, używają ich gabinety stomatologiczne do usuwania ze szkliwa nalotów oraz przebarwień. Odpowiednio dobrana proporcja piasku i wody podawana jest pod zalecanym przez producenta ciśnieniem przez piaskarkę. Gramatura piasku oraz siła strumienia jest w tak zbilansowana aby proces piaskowania odbył się w bezpieczny i skuteczny sposób, podczas którego będzie oczyszczane szkliwko pacjenta, bez potencjalnego naruszenia tkanki miękkiej. Piaskowanie zębów jest zabiegiem nie inwazyjnym i nie sprawia bólu. Wyjątek może być stanowić jedynie fakt, gdy pacjent jest uczulony na preparat wykorzystywany podczas piaskowania, nie wykazuje stany zapalenia dziąsła i jamy ustnej bądź podrażnienia przewodu pokarmowego (owrzodzenia). Kolejnym wyjątkiem również może być posiadanie astmy czy pylicy płuc.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Zabieg piaskowania zębów usuwa kamień, przebarwienia szkliwa oraz płytkę nazębną. Wyjątkiem gdy piaskowanie nie sprawa się są przebarwienia szkliwa które mogą być spowodowane terapią antybiotykową czy zmianami wrodzonymi. Piasek podany w sprężonym powietrzu daje możliwość dotarcia w takie miejsca naszego uzębienia gdzie nie jesteśmy sami wystarczająco oczyścić zębów wykorzystując standardowe szczoteczki do zębów, nici dentystycznych czy płyny do płukania jamy ustnej.

Jak smaki oferuje piasek do piaskarki EMS?

Wykorzystanie odpowiedniego smaku piasku wzmacnia komfort zabiegu stomatologicznego: szczególnie jest to istotne z małymi pacjentami, dziećmi. Proponujemy w naszej ofercie piasek do piaskarki EMS Air-Flow, dystrybuowany jest on w paru smakach takich jak: neutralny, porzeczkowy, wiśniowy, miętowy i cytrynowy. Wytwarzany jest on na bazie erytrytolu, inaczej mówiąc alkoholu cukrowego, wykorzystywanego również w przemyśle spożywczym jak poprawiający walory smakowe, słodzik. 

Najdrobniejszym piaskiem stosowanym w stomatologii jest Air-Flo Plur. Posiada on ziarna o wielkości nie większej niż 14 mikronów. Stosować go można bezpiecznie naddziąsłowo oraz poddziąsłowo - znajduje on zastosowanie podczas oczyszczania przestrzeni wokół aparatów ortodontycznych, przestrzeni implantów jak również samego języka. Mając w posiadaniu chlorheksydyny piaski Air-Flow zwalczają również bakterie w jamie ustnej. Podsumowując zabieg piaskowania nie tylko wpływa na kwestię wizualną szkliwa, uzębienia, ale również jest zabiegiem profilaktycznym odnośnie chorób zębów.

Jak często należy piaskować zęby?

Dentyści informują, że możemy piaskować zęby co 6 miesięcy. Pamiętając jednak, że osoby palące, pijące znaczne ilości kawy lub herbaty i pacjenci posiadający stłoczone zęby mogą wykazywać większą potrzebę piaskowania zębów. Przekładać się to na 3-4 wizyty w ciągu roku. Systematyczne piaskowanie zalecane jest również osobom mających aparat ortodontyczny czy osoby z problem odkładnia się kamienia nazębnego. Piaskowanie jest standardowym zabiegiem przed wykonaniem zabiegu wybielania zębów

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl