Opcje przeglądania
Nowość
Promocja
Producenci

Stomatologiczne systemy wiążące

Systemy wiążące wykorzystano w odbudowie i naprawach zębów w pierwszej poł. XX w. Współcześnie stosowane systemy wiążące to nowa generacja preparatów adhezyjnych. Aktualnie dostępne są dwa typy systemów wiążących: do wytrawiania, samotrawiące.

 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Systemy wiążące do wytrawiania

Zastosowanie systemów wiążących do wytrawiania wymaga właściwego przygotowania szkliwa. Zdrowe, nieuszkodzone szkliwo ma idealnie gładką powierzchnię, która nie zapewnia dobrej przyczepności systemów wiążących. Gwarancją idealnej przyczepności jest odtłuszczenie szkliwa, uczynić, aby było szorstkie a na jego powierzchni powstaną mikrozagłębienia retencyjne, możliwe do wniknięcia dla bondu. Bond, penetrując w głąb tkanki, wiąże się mechanicznie ze szkliwem i wytwarza chemiczne relacje z wypełniaczem użytym do naprawy ubytku. AroMed posiada w ofercie do wytrawiania szkliwa i zębiny 36-procentowy kwas ortofosforowy. Żelowy preparat gwarantuje dokładną aplikację kwasu i zapobiega rozpływaniu się go po większej powierzchni powodując uszkodzenie szkliwa.

Systemy wiążące samotrawiące

Systemy wiążące samotrawiące nie wymagają priorytetowego zastosowania kwasu ortofosforowego, są to  preparaty jednoskładnikowe mające w swoim składzie substancje demineralizujące szkliwo i jednocześnie wypełniające (bond). Jednoetapowy proces adhezyjny sprzyja szybszemu i łatwiejszemu przeprowadzeniu leczenia. Zasada działania poszczególnych preparatów i  trwałość  połączeń zależy od penetracji (głębokości) wytrawiania tkanek zęba.

AroMed posiada w swojej ofercie G-Premio Bond- jednoskładnikowy system wiążący, jeden z najnowocześniejszych preparatów, światłoutwardzalnych. Mocną jego stroną jest uniwersalność: możemy korzystamy z tego preparatu do rekonstrukcji bezpośredniej, przeprowadzania napraw oraz w przypadku nadwrażliwości. Preparat G-Premio Bond tworzy perfekcyjne zespolenie z tkankami zęba, z kompozytami, metalami oraz tlenkiem cyrkonu i glinu.

Jaki typ systemu wiążącego jest najlepszy?

Wybór zastosowanych systemów wiążących samotrawiących czy systemów wymagających wstępnego wytrawiania zależy od lekarza stomatologa, jego doświadczenia i preferencji. Trwałość stosowanej stomatologii adhezyjnej nie zależy od typu preparatów lecz od odpowiedniego konkretnego systemu wiążącego. Obecnie badacze nie wykazują jednoznacznie ewidentnych różnic w trwałości zespoleń powstałych w wyniku stosowania systemów wiążących samotrawiących i systemów wymagających wstępnego wytrawiania. Priorytetem jest stosowanie firmowych preparatów gwarantujących długotrwały efekt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl