Opcje przeglądania
Nowość
Promocja
Producenci

Wypełnienia stomatologiczne

Stomatologiczne wypełnienia używane są do zastąpienia tkanki zęba, usuniętego w trakcie leczenia lub utraconego z powodów mechanicznych. Wykorzystywane są wypełniania małych ubytków zębowych, do odbudowy całych zębów czy koron. Nowoczesne wypełnienia charakteryzują się wysoką trwałością. Znakomita większość umożliwia szczelnie wypełnić opracowywane ubytki, a jednocześnie w estetyczny sposób wykończyć ząb u pacjenta.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Podział wypełnień jest rozróżniany na podstawie: składu, sposobu utwardzania, trwałości i właściwości mechanicznych. Nasz sklep proponuje wszystkie typy wypełnień używanych w stomatologii. Oferujemy znane amalgamaty, najczęściej używane wypełnienia światłoutwardzalne i kompozyty chemoutrwardzalne. Proponowane fleczery (cementy tymczasowe) i cementy glasjonomerowe. Podążamy za obecnymi trendami i również wprowadziliśmy najnowszej generacji płynne wypełnienia światłoutrwadzalne i kompozyty nanohybrydowe. Znakomitym kompozytem wartym podkreślenia jest produkt Omnichroma firmy Tokuyama. Przy zastosowaniu nowoczesnej technologii Smart Chromatic dopasuje się do indywidualnie do każdego odcienia zębów.

Wypełnienia stomatologiczne - najważniejsze informacje

Przy wyborze materiału do wypełnienia wpływa parę kryteriów, z których najważniejszą z nich są walory estetyczne wypełnienia i jego trwałość. Wypełnienia kompozytowe utwardzalne światłem idealnie nadają się do pracy przy ubytkach przednich zębów. Największą zaletą przy utwardzanie światłem jest długi czas otwarcia, który daje czas stomatologowi opracować odpowiednio kształt zęba. Kompozyty dają możliwość również dokładne i spersonalizowane dobranie koloru wypełnienia do barwy szkliwa zgodnego z kolorem uzębienia, szkliwa pacjenta. Inne zastosowanie mają wypełnienia amalgamatowe. Niska cena produktu i mało estetyczne wykończenie przekreśla wykorzystania wypełnienia do pracy przy przednich zębach pacjenta. Amalgamat jest materiałem wyróżniającym się niską ceną i dużą trwałością, co jest główną zaletą. Zwrócić uwagę również trzeba, że trwałość również wpływa rodzaj użytego materiał i sposób jego wykonania.

Wiek pacjenta może być podpowiedzą do wyboru odpowiedniego typu wypełnienia stomatologicznego. Na przykład do leczenia zębów u małych dzieci przy zębach mlecznych używane są głównie cementy glasjonomerowe. Kolejną informacją jest szacowany czas użytkowania: niestosowne jest używanie trwałych wypełnień do zamykania kanałów w zębie na okres leczenia. W tym celu powinniśmy zastosować przeznaczone do tego celu cementy tymczasowe (fleczery).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl